VLetenky

Pittsburgh s Condor Airlines od 400 EUR

Pensylvánia
Fotogenické večerné panorámy pensylvánskeho Pittsburghu (foto: Jiuguang Wang/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen severovýchod USA v širšom okolí Pittsburghu máte príležitosť navštíviť aj na začiatku letných prázdnin vďaka ponuke nemeckej aerolinky Condor (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Pittsburghu (v americkom štáte Pensylvánia) sa dajú kúpiť za 400 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve na konci júna / na začiatku júna 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 27. júna s návratom z amerického Pittsburghu (PIT) dňa 4. (11.) júla 2018 (za 400 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 4. júla s návratom z amerického Pittsburghu (PIT) dňa 11. (18.) júla 2018 (za 420 EUR).

Rezervácia leteniek:
Praha – Pittsburgh za 400 EUR (27.06.-04.07.2018 / 27.06.-11.07.2018)
Praha – Pittsburgh za 420 EUR (04.07.-11.07.-2018 / 04.07.-18.07.2018)

PRG-PIT
Praha, Česká republika – Pittsburgh, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Pittsburgh (Pensylvánia)

300-tisícový Pittsburgh Vás čaká v západnej partii amerického štátu Pensylvánia. V jeho priľahlej metropolitnej oblasti nájdete viac ako dva milióny obyvateľov. V samotnom meste a širšom okolí žije aj silná skupina slovenských prisťahovalcov, ktorá sa zaraďuje k najpočetnejším v USA (aj v porovnaní s ostatnými miestnymi veľkomestami). K miestnym rodákom patril i Andy Warhol, ktorého rodičia sa presťahovali do Pittsburghu z oblasti dnešného východného Slovenska. University of Pittsburgh núka aj štúdium (resp.) kurzy rozličných slovanských jazykov vrátane slovenčiny.

Nízkonákladová doprava po severovýchode USA

Dopravu v oblasti severovýchodnej časti Spojených štátov amerických pomerne ľahko vyriešite využitím priamych spojov low costového autobusového dopravcu Megabus z Pittsburgh do miest ako Philadelphia, Washington a New York. Pri nákupe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu na niektorých trasách v rámci pravidelných akcií zaplatíte 1 USD. Ďalšou alternatívou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne aj klasické aerolínie alebo “low cost carriers” (LCC).

0