VLetenky

Pittsburgh s Condor Airlines od 380 EUR

Pensylvánia
Sugestívna večerná panoráma pensylvánskeho Pittsburghu (foto: BIPRADEEP BAIDYA/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen severovýchod USA v širšom okolí Pittsburghu máte príležitosť navštíviť (na konci letného obdobia) pri využití ponuky nemeckej leteckej spoločnosti Condor (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Pittsburghu (v americkom štáte Pensylvánia) sú v predaji za 380 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 29. augusta s návratom z amerického Pittsburghu (PIT) dňa 5. septembra 2018.

Rezervácia leteniek:
Praha – Pittsburgh za 380 EUR (29.08.-05.09.2018)

PRG-PIT
Praha, Česká republika – Pittsburgh, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Pittsburgh (Pensylvánia)

300-tisícový Pittsburgh Vás čaká v západnej partii amerického štátu Pensylvánia. V jeho priľahlej metropolitnej oblasti nájdete viac ako dva milióny obyvateľov. V samotnom meste a širšom okolí žije aj silná skupina slovenských prisťahovalcov, ktorá sa zaraďuje k najpočetnejším v USA (aj v porovnaní s ostatnými miestnymi veľkomestami). K miestnym rodákom patril i Andy Warhol, ktorého rodičia sa presťahovali do Pittsburghu z oblasti dnešného východného Slovenska. University of Pittsburgh núka aj štúdium (resp.) kurzy rozličných slovanských jazykov vrátane slovenčiny.

Nízkonákladová doprava po severovýchode USA

Dopravu v oblasti severovýchodnej časti Spojených štátov amerických relatívne ľahko vyriešite využitím priamych spojov low costového autobusového dopravcu Megabus z Pittsburgh do miest ako Philadelphia, Washington a New York. Pri nákupe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu na niektorých trasách v rámci pravidelných akcií zaplatíte 1 USD. Ďalšou alternatívou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne aj klasické aerolinky alebo “low cost carriers” (LCC).

0