VLetenky

Pittsburgh s Condor Airlines od 360 EUR

Pensylvánia
Sugestívna večerná panoráma pensylvánskeho Pittsburghu (foto: Travis/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen severovýchod USA v širšom okolí Pittsburghu si máte šancu pozrieť (v závere letného obdobia) vďaka ponuke nemeckej leteckej spoločnosti Condor (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Pittsburghu (v americkom štáte Pensylvánia) kúpite za 360 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas septembra 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 2. septembra s návratom z amerického Pittsburghu (PIT) dňa 9. septembra 2019.

Rezervácia leteniek:
Praha – Pittsburgh za 360 EUR (02.09.-09.09.2019)

PRG-PIT
Praha, Česká republika – Pittsburgh, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Pittsburgh (Pensylvánia)

300-tisícový Pittsburgh Vás očakáva v západnej časti amerického štátu Pensylvánia. V jeho priľahlej metropolitnej oblasti nájdete vyše dva milióny obyvateľov. V samotnom meste a širšom okolí žije i silná skupina slovenských prisťahovalcov, ktorá sa radí k najpočetnejším v USA (i v porovnaní s ostatnými miestnymi veľkomestami). K miestnym rodákom patril aj Andy Warhol, ktorého rodičia sa presťahovali do Pittsburghu z oblasti dnešného východného Slovenska. University of Pittsburgh ponúka i štúdium (resp.) kurzy rôznych slovanských jazykov vrátane slovenčiny.

Nízkonákladová doprava po severovýchode USA

Dopravu v oblasti severovýchodnej partie Spojených štátov amerických pomerne ľahko vyriešite využitím priamych spojov low costového autobusového dopravcu Megabus z Pittsburgh do miest ako Philadelphia, Washington a New York. Pri kúpe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu na niektorých trasách v rámci pravidelných akcií zaplatíte 1 USD. Ďalšou variantou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne i klasické aerolínie alebo “low cost carriers” (LCC).

0

Add a Comment