VLetenky

Pittsburgh s Condor Airlines od 354 EUR

Pensylvánia
Fotogenické večerné scenérie pensylvánskeho Pittsburghu (foto: Jiuguang Wang/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen severovýchod USA v širšom okolí Pittsburghu máte možnosť navštíviť aj v priebehu letných prázdnin s aktualizovanou (skôr avizovanou) ponukou nemeckej aerolínie Condor (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Pittsburghu (v americkom štáte Pensylvánia) sa dajú kúpiť za 354 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve na konci letných prázdnin (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 22. augusta s návratom z amerického Pittsburghu (PIT) dňa 29. augusta 2018.

Rezervácia leteniek:
Praha – Pittsburgh za 354 EUR (22.08.-29.08.2018)

PRG-PIT

Pittsburgh (Pensylvánia)

300-tisícový Pittsburgh Vás očakáva v západnej časti amerického štátu Pensylvánia. V jeho priľahlej metropolitnej oblasti nájdete vyše dva milióny obyvateľov. V samotnom meste a širšom okolí žije i silná skupina slovenských prisťahovalcov, ktorá sa radí k najpočetnejším v USA (i v porovnaní s ostatnými miestnymi veľkomestami). K miestnym rodákom patril aj Andy Warhol, ktorého rodičia sa presťahovali do Pittsburghu z oblasti dnešného východného Slovenska. University of Pittsburgh ponúka aj štúdium (resp.) kurzy rôznych slovanských jazykov vrátane slovenčiny.

Nízkonákladová doprava po severovýchode USA

Dopravu v oblasti severovýchodnej partie Spojených štátov amerických relatívne ľahko vyriešite využitím priamych spojov low costového autobusového dopravcu Megabus z Pittsburgh do miest ako Philadelphia, Washington a New York. Pri kúpe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu na niektorých trasách v rámci pravidelných akcií zaplatíte 1 USD. Ďalšou variantou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne i klasické aerolínie alebo “low cost carriers” (LCC).

0