VLetenky

Pittsburgh s Condor Airlines od 340 EUR

Pensylvánia
Fotogenické večerné panorámy pensylvánskeho Pittsburghu (foto: Nick Amoscato/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen severovýchod USA v širšom okolí Pittsburghu si máte príležitosť pozrieť (na konci letného obdobia) pri využití ponuky nemeckej aerolínie Condor (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Pittsburghu (v americkom štáte Pensylvánia) kúpite za 340 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 29. augusta s návratom z amerického Pittsburghu (PIT) dňa 5. septembra 2018.

Rezervácia leteniek:
Praha – Pittsburgh za 340 EUR (29.08.-05.09.2018)

PRG-PIT
Praha, Česká republika – Pittsburgh, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Pittsburgh (Pensylvánia)

300-tisícový Pittsburgh Vás očakáva v západnej časti amerického štátu Pensylvánia. V jeho priľahlej metropolitnej oblasti nájdete vyše dva milióny obyvateľov. V samotnom meste a širšom okolí žije i silná skupina slovenských prisťahovalcov, ktorá sa radí k najpočetnejším v USA (i v porovnaní s ostatnými miestnymi veľkomestami). K miestnym rodákom patril aj Andy Warhol, ktorého rodičia sa presťahovali do Pittsburghu z oblasti dnešného východného Slovenska. University of Pittsburgh ponúka i štúdium (resp.) kurzy rôznych slovanských jazykov vrátane slovenčiny.

Nízkonákladová doprava po severovýchode USA

Dopravu v oblasti severovýchodnej partie Spojených štátov amerických relatívne ľahko vyriešite využitím priamych spojov low costového autobusového dopravcu Megabus z Pittsburgh do miest ako Philadelphia, Washington a New York. Pri kúpe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu na niektorých trasách v rámci pravidelných akcií zaplatíte 1 USD. Ďalšou variantou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne i klasické aerolínie alebo “low cost carriers” (LCC).

0