VLetenky

Pittsburgh s Condor Airlines od 331 EUR

Pensylvánia
Sugestívna večerná panoráma pensylvánskeho Pittsburghu (foto: Christopher Klein/Pixabay/CC0)

Nielen severovýchod USA v širšom okolí Pittsburghu máte príležitosť navštíviť (v závere letného obdobia) pri využití ponuky nemeckej leteckej spoločnosti Condor (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Pittsburghu (v americkom štáte Pensylvánia) kúpite za 331 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas augusta / septembra 2020 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 28. augusta s návratom z amerického Pittsburghu (PIT) dňa 7. septembra 2020.

Rezervácia leteniek:
Praha – Pittsburgh za 331 EUR (28.08.-07.09.2020)

PRG-PIT
Praha, Česká republika – Pittsburgh, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Pittsburgh (Pensylvánia)

300-tisícový Pittsburgh Vás čaká v západnej partii amerického štátu Pensylvánia. V jeho priľahlej metropolitnej oblasti nájdete viac ako dva milióny obyvateľov. V samotnom meste a širšom okolí žije aj silná skupina slovenských prisťahovalcov, ktorá sa zaraďuje k najpočetnejším v USA (aj v porovnaní s ostatnými miestnymi veľkomestami). K miestnym rodákom patril i Andy Warhol, ktorého rodičia sa presťahovali do Pittsburghu z oblasti dnešného východného Slovenska. University of Pittsburgh núka aj štúdium (resp.) kurzy rozličných slovanských jazykov vrátane slovenčiny.

Nízkonákladová doprava po severovýchode USA

Dopravu v oblasti severovýchodnej časti Spojených štátov amerických pomerne ľahko vyriešite využitím priamych spojov low costového autobusového dopravcu Megabus z Pittsburgh do miest ako Philadelphia, Washington a New York. Pri nákupe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu na niektorých trasách v rámci pravidelných akcií zaplatíte 1 USD. Ďalšou alternatívou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne aj klasické aerolínie alebo “low cost carriers” (LCC).

0

Add a Comment