VLetenky

Pittsburgh s Condor Airlines od 320 EUR

Pensylvánia
Sugestívne večerné panorámy pensylvánskeho Pittsburghu (foto: Michael Righi/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen severovýchod USA v širšom okolí Pittsburghu máte šancu objaviť (aj počas letných prázdnin) s ponukou leteckej spoločnosti Condor v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy a z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Pittsburghu sa dajú kúpiť za 320 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. V cene 390 EUR možno letieť aj z viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu júna a augusta 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 30. júna s návratom z amerického Pittsburghu (PIT) dňa 10. júla 2017 (za 320 EUR).

Iným príkladom rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 30. júna s návratom z amerického Pittsburghu (BWI) dňa 10. júla 2017 (za 390 EUR).

Rezervácia leteniek:
Praha – Pittsburgh za 320 EUR (30.06.-10.07.2017)
Viedeň – Pittsburgh za 390 EUR (30.06.-10.07.2017)

Pittsburgh a severovýchod USA

300-tisícový Pittsburgh Vás očakáva v západnej časti amerického štátu Pensylvánia. V jeho priľahlej metropolitnej oblasti nájdete vyše dva milióny obyvateľov. V samotnom meste a širšom okolí žije i silná skupina slovenských prisťahovalcov, ktorá patrí k najpočetnejším v USA (i v porovnaní s ostatnými miestnymi veľkomestami). K miestnym rodákom sa zaraďoval aj Andy Warhol, ktorého rodičia sa presťahovali do Pittsburghu z oblasti dnešného východného Slovenska. University of Pittsburgh ponúka aj štúdium (resp.) kurzy rôznych slovanských jazykov vrátane slovenčiny.

Nízkonákladová doprava po severovýchode USA

Dopravu v oblasti severovýchodnej partie Spojených štátov amerických relatívne ľahko vyriešite využitím priamych spojov low costového autobusového dopravcu Megabus z Pittsburgh do miest ako Philadelphia, Washington a New York. Pri kúpe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu na niektorých trasách v rámci pravidelných akcií zaplatíte 1 USD. Ďalšou variantou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne i klasické aerolinky alebo “low cost carriers” (LCC).

0