VLetenky

Pittsburgh s Condor Airlines od 300 EUR

Pensylvánia
Futbalový štadión (NFL) Heinz Filed v americkom Pittsburghu (foto: Christopher Klein/Pixabay/CC0)

Nielen severovýchod USA v širšom okolí Pittsburghu máte šancu navštíviť (na konci letného obdobia) vďaka ponuke nemeckej leteckej spoločnosti Condor (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Pittsburghu (v americkom štáte Pensylvánia) sú v predaji za 300 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla pri uplatnení promokódu “TRAVELTHEWORLD50” oprávňujúceho na zľavu 50 EUR zo základnej ceny 350 EUR (na webe aerolinky).

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas augusta / septembra 2020 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 28. augusta s návratom z amerického Pittsburghu (PIT) dňa 7. septembra 2020.

Rezervácia leteniek:
Praha – Pittsburgh za 300 EUR (28.08.-07.09.2020 / s kupónom “TRAVELTHEWORLD50”)
Pozn.: Zľava 50 EUR zo základnej ceny 350 EUR (na webe aerolínie)

PRG-PIT
Praha, Česká republika – Pittsburgh, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Pittsburgh (Pensylvánia)

300-tisícový Pittsburgh Vás očakáva v západnej časti amerického štátu Pensylvánia. V jeho priľahlej metropolitnej oblasti nájdete vyše dva milióny obyvateľov. V samotnom meste a širšom okolí žije aj silná skupina slovenských prisťahovalcov, ktorá sa radí k najpočetnejším v USA (aj v porovnaní s ostatnými miestnymi veľkomestami). K miestnym rodákom patril aj Andy Warhol, ktorého rodičia sa presťahovali do Pittsburghu z oblasti dnešného východného Slovenska. University of Pittsburgh ponúka i štúdium (resp.) kurzy rôznych slovanských jazykov vrátane slovenčiny.

Nízkonákladová doprava po severovýchode USA

Dopravu v oblasti severovýchodnej časti Spojených štátov amerických relatívne ľahko vyriešite využitím priamych spojov low costového autobusového dopravcu Megabus z Pittsburgh do miest ako Philadelphia, Washington a New York. Pri kúpe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu na niektorých trasách v rámci pravidelných akcií zaplatíte 1 USD. Ďalšou variantou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne aj klasické aerolínie alebo “low cost carriers” (LCC).

0