VLetenky

Philadelphia s Finnair od 250 EUR

Pensylvánia
Charakteristická večerná panoráma pensylvánskej “Philly” (foto: Jordan/Flickr/CC BY 2.0)

Do Pensylvánie (na východnom pobreží USA) máte príležitosť doletieť v rámci tarifu spoločnosti Finnair v spolupráci s aliančnými partnermi z Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického mesta Philadelphia sú v predaji za 250 EUR pri odlete zo spomínaného viedenského letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 12. januára do 5. apríla 2019 (s ukončením ciest do 12.04.2019), min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 13. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku februára do konca marca 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Pensylvánie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 4. marca a návrat z americkej Philadelphie (PHL) dňa 11. marca 2019.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Philadelphia za 250 EUR (04.03.-11.03.2019)

VIE-PHL
Viedeň, Rakúsko – Philadelphia, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Philadelphia a severovýchod USA

Preslávená Philadelphia, piate najľudnatejšie sídlo USA a súčasne administratívno-politické centrum Pensylvánie, ostáva možno trochu neprávom v tieni svojich slávnejších “susedov”. Práve vzhľadom na jej geografickú polohu “na polceste” medzi Washingtonom a New Yorkom ju možno využiť ako celkom vhodný východiskový bod na prehliadku týchto amerických veľkomiest. Centrum “Big Apple” oddeľuje od “Philly” iba niečo cez 100 km (severovýchodným smerom), kým americké hlavné mesto Washington leží od Philadelphie zhruba 200 km na juhozápad.

Low costová doprava po USA a Kanade

Dopravu v oblasti severovýchodnej partii a južnej časti Kanady relatívne ľahko vyriešite využitím priamych spojov nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus z Philadelphie a New Yorku do miest ako Washington, Pittsburg, Boston, Buffalo, Toronto (a naopak). Pri kúpe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu zaplatíte 1 USD. Ďalšou variantou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne i klasické aerolínie alebo “low cost carriers” (LCC).

0