VLetenky

Philadelphia s Delta Air Lines od 350 EUR

Philadelphia City Hall
Fotogenická Philadelphia City Hall pri pohľade z Broad Street (foto: Michael Righi/Flickr/CC BY 2.0)

Do Pensylvánie (na východnom pobreží USA) máte príležitosť doputovať i cez letné prázdniny s tarifom Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými Air France-KLM z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického mesta Philadelphia sa predávajú za 350 EUR pri odlete zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 27. júna do 31. augusta 2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu augusta 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Pensylvánie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 13. augusta a návrat z americkej Philadelphie (PHL) dňa 20. augusta 2019.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Philadelphia za 350 EUR (13.08.-20.08.2019)

VIE-PHL
Viedeň, Rakúsko – Philadelphia, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Philadelphia a severovýchod USA

Legendárna Philadelphia, piate najľudnatejšie sídlo USA a zároveň administratívno-politické centrum Pensylvánie, zostáva možno trošku neprávom v tieni svojich slávnejších “susedov”.

Práve vzhľadom na jej geografickú polohu “na polceste” medzi Washingtonom a New Yorkom sa dá využiť ako vcelku vhodný východiskový bod na návštevu týchto amerických veľkomiest. Centrum “Big Apple” delí od “Philly” len čosi cez 100 km (severovýchodným smerom), kým americké hlavné mesto Washington leží od Philadelphie približne 200 km na juhozápad.

Low costová doprava po USA a Kanade

Dopravu v oblasti severovýchodnej časti a južnej partie Kanady pomerne ľahko vyriešite využitím priamych spojov nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus z Philadelphie a New Yorku do miest ako Washington, Pittsburg, Boston, Buffalo, Toronto (a naopak).

Pri nákupe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu zaplatíte 1 USD. Ďalšou alternatívou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne aj klasické aerolínie alebo “low cost carriers” (LCC).

0