VLetenky

Philadelphia s British Airways od 301 EUR

Pensylvánia
Sugestívne nočné panorámy pensylvánskej “Philly” (foto: Tony Brooks/Flickr/CC BY 2.0)

V rámci vcelku zaujímavých tarifov na severoamerický svetadiel máte šancu doletieť do Pensylvánie (na východnom pobreží USA) aj v priebehu letných prázdnin so spoločnosťou British Airways v spolupráci s partnerskými US Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do amerického mesta Philadelphia sú v predaji za 301 EUR pri odlete z Viedne a návrate do Mníchova. V cene 402 EUR sú k dispozícii klasické obojsmerné letenky zo “Schwechatu”.

Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 6. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v čase od januára do novembra 2015 (vrátane cestovateľsky exponovaného obdobia letných prázdnin).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 8. júla a návrat z Philadelphie (PHL) do Mníchova (MUC) dňa 22. júla 2015.

Alternatívou rezervácie klasickej spiatočnej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 8. júla a návrat z americkej Philadelphie (PHL) dňa 22. júla 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Philadelphia – Mníchov za 301 EUR (08.07.-22.07.2015)
Viedeň – Philadelphia – Mníchov za 302 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Philadelphia – Mníchov za 8524 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Philadelphia za 402 EUR (08.07.-22.07.2015)
Viedeň – Philadelphia za 407 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Philadelphia za 11391 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do nemeckého Mníchova (a viceversa) máte možnosť využiť letecké linky Niki/Air Berlin z Viedne (s tromi dennými rotáciami), ekonomickejšou variantou v závislosti od konkrétnych termínov môže byť pozemná cesta autobusmi spoločnosti Touring/Eurolines (od 35 EUR/smer z Bratislavy; cestovatelia spoza Moravy využijú linky Touring medzi Mníchovom a Prahou). Ďalšou alternatívou bude použitie pohodlných rýchlovlakov rakúskych (resp. nemeckých) železníc Railjet z Viedne (na weboch nemeckých/rakúskych dopravcov od 29 EUR/smer).

Philadelphia a severovýchod USA

Svetoznáma Philadelphia, piate najľudnatejšie sídlo USA a súčasne administratívno-politické centrum Pensylvánie, ostáva možno trochu neprávom v tieni svojich slávnejších “susedov”. Práve vzhľadom na jej geografickú polohu “na polceste” medzi Washingtonom a New Yorkom ju možno využiť ako celkom vhodný východiskový bod na prehliadku týchto amerických veľkomiest. Centrum “Big Apple” oddeľuje od “Philly” iba niečo viac ako 100 km (severovýchodným smerom), kým americké hlavné mesto Washington leží od Philadelphie zhruba 200 km na juhozápad.

Nízkonákladová doprava po USA a Kanade

Dopravu v oblasti severovýchodnej partie a južnej časti Kanady relatívne ľahko vyriešite využitím priamych spojov low costového autobusového dopravcu Megabus z Philadelphie a New Yorku do miest ako Washington, Pittsburg, Boston, Buffalo, Toronto (a naopak). Pri nákupe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu zaplatíte 1 USD. Ďalšou možnosťou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne aj klasické aerolínie alebo “low cost carriers” (LCC).

0