VLetenky

Philadelphia s Austrian Airlines od 310 EUR

Pensylvánia
Sugestívne večerné panorámy pensylvánskej “Philly” (foto: Chris Hunkeler/Flickr/CC BY-SA 2.0)

V rámci atraktívnej ponuky leteniek na severoamerický kontinent možno doletieť do Pensylvánie na východnom pobreží USA (s možnosťou návštevy kanadského Toronta) s leteckou spoločnosťou Austrian Airlines v spolupráci s partnerskými Air Canada zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do amerického mesta Philadelphia sú v predaji za 310 EUR pri odlete zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období 10.01.-22.03. a 01.11.-16.12.2015 (s ukončením ciest do 23.12.2015), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 11. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) počas februára, marca a novembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Pensylvánie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 3. februára a návrat z americkej Philadelphie (PHL) dňa 15. februára 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Philadelphia za 310 EUR (03.02.-15.02.2015)

Philadelphia a severovýchod USA

Legendárna Philadelphia, piate najľudnatejšie sídlo USA a zároveň administratívno-politické centrum Pensylvánie, zostáva možno trošku neprávom v tieni svojich slávnejších “susedov”. Práve vzhľadom na jej geografickú polohu “na polceste” medzi Washingtonom a New Yorkom sa dá využiť ako vcelku výhodný východiskový bod na prehliadku týchto amerických veľkomiest. Centrum “Big Apple” delí od “Philly” len čosi vyše 100 km (severovýchodným smerom), zatiaľ čo americké hlavné mesto Washington leží od Philadelphie približne 200 km na juhozápad.

Low costová doprava po USA a Kanade

Dopravu v oblasti severovýchodnej časti a južnej partii Kanady pomerne ľahko vyriešite využitím priamych spojov nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus z Philadelphie a New Yorku do miest ako Washington, Pittsburg, Boston, Buffalo, Toronto (a naopak). Pri nákupe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu zaplatíte 1 USD. Ďalšou alternatívou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne aj klasické aerolínie alebo “low cost carriers” (LCC).

0