VLetenky

Philadelphia s American Airlines od 440 EUR

Pensylvánia
Sugestívna večerná panoráma pensylvánskej “Philly” (foto: Jordan Staub/Flickr/CC BY 2.0)

Na (jesennú) cestu do Pensylvánie na východnom pobreží USA máte príležitosť zavítať aj priamymi (sezónnymi) letmi American Airlines (Oneworld) do Philadelphie z Prahy (a z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné (priame) lety do amerického mesta Philadelphia sa predávajú za 440 EUR pri odlete zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. V cene 447 EUR možno letieť priamo aj z Budapešti.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky (pre priame lety PRG-PHL) stanovujú odlety v období 05.05-14.05. a 02.10.-24.10.2018, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť (priamych letov PRG-PHL a BUD-PHL) za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu októbra 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Pensylvánie nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 17. októbra a návrat z americkej Philadelphie (PHL) dňa 24. októbra 2018.

Rezervácia leteniek:
Praha – Philadelphia za 440 EUR (17.10.-24.10.2018 / priamy let)
Budapešť – Philadelphia za 447 EUR (17.10.-24.10.2018 / priamy let)

Philadelphia a severovýchod USA

Svetoznáma Philadelphia, piate najľudnatejšie sídlo USA a súčasne administratívno-politické centrum Pensylvánie, ostáva možno trochu neprávom v tieni svojich slávnejších “susedov”.

Práve vzhľadom na jej geografickú polohu “na polceste” medzi Washingtonom a New Yorkom ju možno využiť ako celkom vhodný východiskový bod na prehliadku týchto amerických veľkomiest. Centrum “Big Apple” oddeľuje od “Philly” iba niečo viac ako 100 km (severovýchodným smerom), kým americké hlavné mesto Washington leží od Philadelphie zhruba 200 km na juhozápad.

Low costová doprava po USA a Kanade

Dopravu v oblasti severovýchodnej partie a južnej časti Kanady relatívne ľahko vyriešite využitím priamych spojov nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus z Philadelphie a New Yorku do miest ako Washington, Pittsburg, Boston, Buffalo, Toronto (a naopak).

Pri kúpe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu zaplatíte 1 USD. Ďalšou variantou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne i klasické aerolinky alebo “low cost carriers” (LCC).

0