VLetenky

Philadelphia s American Airlines od 380 EUR

Philadelphia City Hall
Philadelphia City Hall z Broad Street (foto: R.Hood Photography/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na (jesennú) cestu do Pensylvánie na východnom pobreží USA máte príležitosť zamieriť i priamymi (sezónnymi) letmi American Airlines (Oneworld) na trase z Budapešti do Philadelphie.

Trasy v predaji:
Spiatočné (priame) lety do amerického mesta Philadelphia sú v predaji za 380 EUR pri odlete zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky (pre priame lety BUD-PHL) určujú cesty v období 04.05-14.05. a 01.10.-26.10.2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť (priamych letov BUD-PHL) v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od začiatku do konca októbra 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Pensylvánie nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 2. októbra a návrat z americkej Philadelphie (PHL) dňa 9. októbra 2019.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Philadelphia za 380 EUR (02.10.-09.10.2019 / priamy let)

BUD-PHL
Budapešť, Maďarsko – Philadelphia, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Philadelphia a severovýchod USA

Legendárna Philadelphia, piate najľudnatejšie sídlo USA a zároveň administratívno-politické centrum Pensylvánie, zostáva možno trošku neprávom v tieni svojich slávnejších “susedov”.

Práve vzhľadom na jej geografickú polohu “na polceste” medzi Washingtonom a New Yorkom sa dá využiť ako vcelku výhodný východiskový bod na prehliadku týchto amerických veľkomiest. Centrum “Big Apple” delí od “Philly” len čosi cez 100 km (severovýchodným smerom), zatiaľ čo americké hlavné mesto Washington leží od Philadelphie približne 200 km na juhozápad.

Low costová doprava po USA a Kanade

Dopravu v oblasti severovýchodnej časti a južnej partie Kanady pomerne ľahko vyriešite využitím priamych spojov nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus z Philadelphie a New Yorku do miest ako Washington, Pittsburg, Boston, Buffalo, Toronto (a naopak).

Pri nákupe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu zaplatíte 1 USD. Ďalšou alternatívou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne aj klasické aerolinky alebo “low cost carriers” (LCC).

0