VLetenky

Philadelphia s American Airlines od 248 EUR

Philadelphia City Hall
Fotogenická Philadelphia City Hall pri pohľade z Broad Street (foto: Dave Z/Flickr/CC BY 2.0)

Do Pensylvánie (na východnom pobreží USA) máte príležitosť docestovať (aj na začiatku leta) vďaka aktualizovanému tarifu leteckých spoločností z aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického mesta Philadelphia sa predávajú za 248 EUR pri odlete zo spomínaného viedenského letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 17.01.-11.04., 23.04.-26.06. a 01.09.-19.12. a 27.12.-31.12.2019., min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 18. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice februára do polovice júna 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Pensylvánie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 12. júna a návrat z americkej Philadelphie (PHL) dňa 18. júna 2019.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Philadelphia za 248 EUR (12.06.-18.06.2019)

VIE-PHL
Viedeň, Rakúsko – Philadelphia, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Philadelphia a severovýchod USA

Preslávená Philadelphia, piate najľudnatejšie sídlo USA a súčasne administratívno-politické centrum Pensylvánie, ostáva možno trochu neprávom v tieni svojich slávnejších “susedov”.

Práve vzhľadom na jej geografickú polohu “na polceste” medzi Washingtonom a New Yorkom ju možno využiť ako celkom výhodný východiskový bod na prehliadku týchto amerických veľkomiest. Centrum “Big Apple” oddeľuje od “Philly” iba niečo cez 100 km (severovýchodným smerom), kým americké hlavné mesto Washington leží od Philadelphie zhruba 200 km na juhozápad.

Low costová doprava po USA a Kanade

Dopravu v oblasti severovýchodnej partie a južnej časti Kanady relatívne ľahko vyriešite využitím priamych spojov nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus z Philadelphie a New Yorku do miest ako Washington, Pittsburg, Boston, Buffalo, Toronto (a naopak).

Pri kúpe cestovných lístkov v dostatočnom časovom predstihu zaplatíte 1 USD. Ďalšou variantou môžu byť ostatní autobusoví prepravcovia (snažiaci sa na uvedených linkách konkurovať), americký národný železničný dopravca Amtrak a prípadne i klasické aerolínie alebo “low cost carriers” (LCC).

0