VLetenky

Petrohrad s Wizz Air od 78 EUR

Kiži Pogost
Malebný “ostrovček” Kiži v Onežskom jazere v ruskej Karélii (foto: Larry Koester/Flickr/CC BY 2.0)

Lákavú príležitosť na návštevu (nielen) fenomenálnych “Benátok severu” (v chladnejšom období) ponúka letecká spoločnosť Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ruského veľkomesta Petrohrad sa predávajú za 78 EUR / 23980 HUF s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 18180 HUF / 59 EUR.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na začiatku zimného letového poriadku – s väčšou možnosťou výberu termínov pre členov WDC (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 2. novembra a návrat z ruského Petrohradu (LED) dňa 9. novembra 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Petrohrad za 78 EUR bez WDC / 59 EUR s WDC (02.11.-09.11.2017)

Petrohrad

Pôsobivý 5-miliónový Petrohrad – často nazývaný i “Benátkami severu”, druhé najväčšie ruské sídlo a súčasne najsevernejšie (vyše miliónové mesto na svete, Vás očakáva v západnej časti Ruska pri ústí rieky Neva do Fínskeho zálivu. Od hraníc s Fínskom ho oddeľuje zhruba 200 km na západ, kým hraničné pásmo s Estónskom sa nachádza približne 150 km smerom na juhozápad.

Mesto Petra Veľkého i ďalších osobností

Petrohrad založil v roku 1703 cár Peter Veľký a do roku 1918 bol hlavným mestom Ruska (po spomínanom ruskom panovníkovi nesie aj svoj názov). Medzi významné osobnosti, ktoré ho preslávili, patria okrem iných Alexander Puškin, Fiodor Dostojevskij, Modest Musorgskij, Nikolaj Rimskij-Korsakov, Dmitrij Šostakovič, Piotr (Iľjič) Čajkovskij, Michail Lomonosov a mnoho ďalších.

Fascinujúce paláce, pevnosti, chrámy a námestia

Istotne neobíďte barokovo-neoklasicistický Zimný palác, v minulosti sídlo ruských vládcov a priľahlé múzeum Ermitáž, rozkladajúce sa na brehu Nevy. (Na druhej strane petrohradskej rieky, na Zajačom ostrove, určite Vašu pozornosť upúta majestátna Petropavlovská pevnosť.) Z námestia pred Zimným palácom, Dvorcóvaja plóšaď, skúste cez Dvorcóvij most pokračovať na impozantný Vasilievskij ostrov; opačným smerom začína najdôležitejší petrohradský bulvár Nevskij prospekt.

Nemenej lákavé cestovateľské pozoruhodnosti

V tejto časti nájdete i prekrásny Chrám božieho vzkriesenia, vybudovaný na pamiatku ruského patrirarchu Alexandra II. priaznivci námorníctva a vojnovej histórie si neodpustia prehliadku krížnika Aurora, v súčasnosti so štatútom námorného múzea. Táto preslávená loď začala svoju kariéru počas rusko-japonských vojen v roku 1904 a najväčšiu slávu zožala 7. novembra 1917 (VOSR).

0