VLetenky

Petrohrad s Wizz Air od 63 EUR

Fort Alexander
Kronštadt (Fort Alexander) blízko Petrohradu (foto: Andrew Shiva/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Pútavú šancu na návštevu (nielen) geniálnych “Benátok severu” (v chladnejšom období) ponúka v rámci svojej aktualizovanej ponuky letecká spoločnosť Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do ruského veľkomesta Petrohrad sa dajú kúpiť za 63 EUR / 19480 HUF s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 13680 HUF / 44 EUR.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na začiatku zimného letového poriadku – s väčšou možnosťou výberu termínov pre členov WDC (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 2. novembra a návrat z ruského Petrohradu (LED) dňa 9. novembra 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Petrohrad za 63 EUR bez WDC / 44 EUR s WDC (02.11.-09.11.2017)

Petrohrad

Impresívny 5-miliónový Petrohrad – často nazývaný aj “Benátkami severu”, druhé najväčšie ruské sídlo a zároveň najsevernejšie (viac ako miliónové mesto na svete, Vás čaká v západnej partii Ruska pri ústí rieky Neva do Fínskeho zálivu. Od hraníc s Fínskom ho delí približne 200 km na západ, zatiaľ čo hraničné pásmo s Estónskom sa nachádza zhruba 150 km smerom na juhozápad.

Mesto Petra Veľkého aj ďalších osobností

Petrohrad založil v roku 1703 cár Peter Veľký a do roku 1918 bol hlavným mestom Ruska (po spomínanom ruskom panovníkovi nesie i svoj názov). Medzi dôležité osobnosti, ktoré ho preslávili, patria okrem iných Alexander Puškin, Fiodor Dostojevskij, Modest Musorgskij, Nikolaj Rimskij-Korsakov, Dmitrij Šostakovič, Piotr (Iľjič) Čajkovskij, Michail Lomonosov a množstvo ďalších.

Fantastické paláce, pevnosti, chrámy a námestia

Určite nevynechajte barokovo-neoklasicistický Zimný palác, v minulosti sídlo ruských vládcov a priľahlé múzeum Ermitáž, rozprestierajúce sa na brehu Nevy. (Na druhej strane petrohradskej rieky, na Zajačom ostrove, istotne Vašu pozornosť upúta impozantná Petropavlovská pevnosť.) Z námestia pred Zimným palácom, Dvorcóvaja plóšaď, skúste cez Dvorcóvij most pokračovať na majestátny Vasilievskij ostrov; opačným smerom začína najvýznamnejší petrohradský bulvár Nevskij prospekt.

Nemenej lákavé cestovateľské špeciality

V tejto partii nájdete aj nádherný Chrám božieho vzkriesenia, postavený na pamiatku ruského patriarchu Alexandra II. Fanúšikovia námorníctva a vojnovej histórie si neodpustia prehliadku krížnika Aurora, v súčasnosti so štatútom námorného múzea. Táto legendárna loď začala svoju kariéru v priebehu rusko-japonských vojen v roku 1904 a najväčšiu slávu zožala 7. novembra 1917 (VOSR).

0