VLetenky

Petrohrad s Transaero za 132 EUR

Petrohrad
Malebný ostrov Kiži v Onežskom jazere v ruskej Karélii (foto: Larry Koester/Flickr/CC BY 2.0)

Letecké spojenie v réžii Transaero využijú na jesennú návštevu nielen fenomenálnych “Benátok severu” predovšetkým apoliticky orientovaní cestovatelia (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do ruského Petrohradu kúpite za 145 USD (alebo v prepočte cca 132 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v čase od začiatku septembra do konca októbra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 18. septembra (piatok) a návrat z ruského Petrohradu (LED) dňa 21. septembra 2015 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Petrohrad za 145 USD (18.09.-21.09.2015)

Petrohrad

Pôsobivý 5-miliónový Petrohrad – často nazývaný i “Benátkami severu”, druhé najväčšie ruské sídlo a súčasne najsevernejšie (vyše miliónové mesto na svete, Vás očakáva v západnej časti Ruska pri ústí rieky Neva do Fínskeho zálivu. Od hraníc s Fínskom ho oddeľuje zhruba 200 km na západ, kým hraničné pásmo s Estónskom sa nachádza približne 150 km smerom na juhozápad.

Mesto Petra Veľkého i ďalších osobností

Petrohrad založil v roku 1703 cár Peter Veľký a do roku 1918 bol hlavným mestom Ruska (po spomínanom ruskom panovníkovi nesie aj svoj názov). Medzi významné osobnosti, ktoré ho preslávili, patria okrem iných Alexander Puškin, Fiodor Dostojevskij, Modest Musorgskij, Nikolaj Rimskij-Korsakov, Dmitrij Šostakovič, Piotr (Iľjič) Čajkovskij, Michail Lomonosov a mnoho ďalších.

Fascinujúce paláce, pevnosti, chrámy a námestia

Istotne neobíďte barokovo-neoklasicistický Zimný palác, v minulosti sídlo ruských vládcov a priľahlé múzeum Ermitáž, rozkladajúce sa na brehu Nevy. (Na druhej strane petrohradskej rieky, na Zajačom ostrove, určite Vašu pozornosť upúta majestátna Petropavlovská pevnosť.) Z námestia pred Zimným palácom, Dvorcóvaja plóšaď, skúste cez Dvorcóvij most pokračovať na impozantný Vasilievskij ostrov; opačným smerom začína najdôležitejší petrohradský bulvár Nevskij prospekt.

Nemenej atraktívne cestovateľské pozoruhodnosti

V tejto časti nájdete aj prekrásny Chrám božieho vzkriesenia, vybudovaný na pamiatku ruského patrirarchu Alexandra II. Priaznivci námorníctva a vojnovej histórie si neodpustia prehliadku krížnika Aurora, v súčasnosti so štatútom námorného múzea. Táto preslávená loď začala svoju kariéru počas rusko-japonských vojen v roku 1904 a najväčšiu slávu zožala 7. novembra 1917 (VOSR).

0