VLetenky

Petrohrad s Transaero od 129 EUR

Petrohrad
Grandiózny palác Peterhof (UNESCO) prezývaný aj “ruské Versailles” (foto: Yuhyi/Flickr/CC BY 2.0)

Priame letecké spojenie pod taktovkou Transaero využijú na návštevu nielen geniálnych “Benátok severu” predovšetkým apoliticky ladení cestovatelia (s odletom z pardubického letiska).

Spiatočné letenky do ruského Petrohradu sú v predaji za 129 EUR s odletom zo spomínaných Pardubíc. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 28. marca 2015, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do vyčerpania voľných termínov (alebo do aktualizácie tarifu). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu marca 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Pardubíc (PED) dňa 1. marca (nedeľa) a návrat z Petrohradu (LED) dňa 8. marca 2015 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Pardubice – Petrohrad za 129 EUR (01.03.-08.03.2015)
Pardubice – Petrohrad za 3555 CZK (rezervácia v ČJ)

Petrohrad

Impresívny 5-miliónový Petrohrad – často nazývaný aj “Benátkami severu”, druhé najväčšie ruské sídlo a zároveň najsevernejšie (viac ako miliónové mesto na svete, Vás čaká v západnej partii Ruska pri ústí rieky Neva do Fínskeho zálivu. Od hraníc s Fínskom ho delí približne 200 km na západ, zatiaľ čo hraničné pásmo s Estónskom leží zhruba 150 km smerom na juhozápad.

Mesto Petra Veľkého aj ďalších osobností

Petrohrad založil v roku 1703 cár Peter Veľký a do roku 1918 bol hlavným mestom Ruska (po spomínanom ruskom panovníkovi nesie aj svoj pomenovanie). Medzi dôležité osobnosti, ktoré ho preslávili, patria okrem iných Alexander Puškin, Fiodor Dostojevskij, Modest Musorgskij, Nikolaj Rimskij-Korsakov, Dmitrij Šostakovič, Piotr (Iľjič) Čajkovskij, Michail Lomonosov a mnoho ďalších.

Fantastické paláce, pevnosti, chrámy i námestia

Určite nevynechajte barokovo-neoklasicistický Zimný palác, v minulosti sídlo ruských vládcov a priľahlé múzeum Ermitáž, rozprestierajúce sa na brehu Nevy. (Na druhej strane petrohradskej rieky, na Zajačom ostrove, istotne Vašu pozornosť upúta impozantná Petropavlovská pevnosť.) Z námestia pred Zimným palácom, Dvorcóvaja plóšaď, skúste cez Dvorcóvij most pokračovať na majestátny Vasilievskij ostrov; opačným smerom začína najvýznamnejší petrohradský bulvár Nevskij prospekt.

Ďalšie cestovateľské špeciality

V tejto partii nájdete aj nádherný Chrám božieho vzkriesenia, postavený na pamiatku ruského patrirarchu Alexandra II. Fanúšikovia námorníctva a vojnovej histórie si neodpustia prehliadku krížnika Aurora, v súčasnosti so štatútom námorného múzea. Táto legendárna loď začala svoju kariéru počas rusko-japonských vojen v roku 1904 a najväčšiu slávu zožala 7. novembra 1917 (VOSR).

0