VLetenky

Petrohrad s KLM od 146 EUR

Petrohrad
Ostrov Kiži v Onežskom jazere v ruskej Karélii (foto: Laban66/Wikimedia Coommons/CC BY-SA 3.0)

Lákavú šancu pod taktovkou holandskej aerolínie KLM z leteckej aliancie Sky Team využijú na návštevu (nielen) geniálnych “Benátok severu” najmä apoliticky orientovaní cestovatelia (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do ruského veľkomesta Petrohrad máte príležitosť kúpiť za 146 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. novembra 2015, min. dobu pobytu 6 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas doby platnosti zimného letového poriadku (t.j. cca v období od novembra 2015 do marca 2016).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. novembra a návrat z ruského Petrohradu (LED) dňa 10. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Petrohrad za 146 EUR (03.11.-10.11.2015)
Viedeň – Petrohrad za 160 EUR (rezervácia v NJ)

Viedeň – Petrohrad za 158 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Petrohrad za 4216 CZK (rezervácia v ČJ)

Petrohrad

Impresívny 5-miliónový Petrohrad – často nazývaný aj “Benátkami severu”, druhé najväčšie ruské sídlo a zároveň najsevernejšie (viac ako miliónové mesto na svete, Vás čaká v západnej partii Ruska pri ústí rieky Neva do Fínskeho zálivu. Od hraníc s Fínskom ho delí približne 200 km na západ, zatiaľ čo hraničné pásmo s Estónskom sa nachádza zhruba 150 km smerom na juhozápad.

Mesto Petra Veľkého i ďalších osobností

Petrohrad založil v roku 1703 cár Peter Veľký a do roku 1918 bol hlavným mestom Ruska (po spomínanom ruskom panovníkovi nesie i svoj názov). Medzi dôležité osobnosti, ktoré ho preslávili, patria okrem iných Alexander Puškin, Fiodor Dostojevskij, Modest Musorgskij, Nikolaj Rimskij-Korsakov, Dmitrij Šostakovič, Piotr (Iľjič) Čajkovskij, Michail Lomonosov a množstvo ďalších.

Fantastické paláce, pevnosti, chrámy a námestia

Určite nevynechajte barokovo-neoklasicistický Zimný palác, v minulosti sídlo ruských vládcov a priľahlé múzeum Ermitáž, rozprestierajúce sa na brehu Nevy. (Na druhej strane petrohradskej rieky, na Zajačom ostrove, istotne Vašu pozornosť upúta impozantná Petropavlovská pevnosť.) Z námestia pred Zimným palácom, Dvorcóvaja plóšaď, skúste cez Dvorcóvij most pokračovať na majestátny Vasilievskij ostrov; opačným smerom začína najvýznamnejší petrohradský bulvár Nevskij prospekt.

Nemenej pútavé cestovateľské špaciality

V tejto partii nájdete aj nádherný Chrám božieho vzkriesenia, postavený na pamiatku ruského patrirarchu Alexandra II. Fanúšikovia námorníctva a vojnovej histórie si neodpustia prehliadku krížnika Aurora, v súčasnosti so štatútom námorného múzea. Táto legendárna loď začala svoju kariéru počas rusko-japonských vojen v roku 1904 a najväčšiu slávu zožala 7. novembra 1917 (VOSR).

0