VLetenky

Petrohrad s Air Baltic od 144 EUR

Kizhi Pogost
Grandiózny Ostrov Kiži v Onežskom jazere v ruskej Karélii (foto: John Menard/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Vďaka ponuke leteckej spoločnosti Air Baltic máte možnosť navštíviť nielen fenomenálne “Benátky severu” aj v priebehu letných prázdnin (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do ruského Petrohradu sú v predaji za 144 EUR s odletom zo stovežatej Prahy. V cene 146 EUR sú k dispozícii letenky aj z maďarskej Budapešti a za 152 EUR i z rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v čase od 1. mája do 24. októbra 2015 a predaj do 11. marca. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (vrátane spomínaného prázdninového obdobia).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 14. augusta a návrat z Petrohradu (LED) dňa 21. augusta 2015 (za 144 EUR).

Iným príkladom rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 14. augusta a návrat z Petrohradu (LED) dňa 21. augusta 2015 (za 146 EUR).

Ďalší príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 14. augusta a návrat z Petrohradu (LED) dňa 21. augusta 2015 (za 152 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Petrohrad za 144 EUR (14.08.-21.08.2015)
Budapešť – Petrohrad za 146 EUR (14.08.-21.08.2015)
Viedeň – Petrohrad za 152 EUR (14.08.-21.08.2015)

Petrohrad

Pôsobivý 5-miliónový Petrohrad – často nazývaný aj “Benátkami severu”, druhé najväčšie ruské sídlo a súčasne najsevernejšie vyše miliónové mesto zemegule, Vás očakáva v západnej časti Ruska pri ústí rieky Neva do Fínskeho zálivu. Od hraníc s Fínskom ho oddeľuje zhruba 200 km na západ, kým hraničné pásmo s Estónskom leží približne 150 km smerom na juhozápad.

Mesto Petra Veľkého i ďalších osobností

Petrohrad založil v roku 1703 cár Peter Veľký a do roku 1918 bol hlavným mestom Ruska (po spomínanom ruskom panovníkovi nesie aj svoj názov). Medzi významné osobnosti, ktoré ho preslávili, patria okrem iných Alexander Puškin, Fiodor Dostojevskij, Modest Musorgskij, Nikolaj Rimskij-Korsakov, Dmitrij Šostakovič, Piotr (Iľjič) Čajkovskij, Michail Lomonosov a mnoho ďalších.

Fascinujúce paláce, pevnosti, chrámy i námestia

Istotne neobíďte barokovo-neoklasicistický Zimný palác, v minulosti sídlo ruských vládcov a priľahlé múzeum Ermitáž, rozkladajúce sa na brehu Nevy. (Na druhej strane petrohradskej rieky, na Zajačom ostrove, určite Vašu pozornosť upúta majestátna Petropavlovská pevnosť.) Z námestia pred Zimným palácom, Dvorcóvaja plóšaď, skúste cez Dvorcóvij most pokračovať na impozantný Vasilievskij ostrov; opačným smerom začína najdôležitejší petrohradský bulvár Nevskij prospekt.

Ďalšie cestovateľské pozoruhodnosti

V tejto časti nájdete aj prekrásny Chrám božieho vzkriesenia, vybudovaný na pamiatku ruského patrirarchu Alexandra II. Priaznivci námorníctva a vojnovej histórie si neodpustia prehliadku krížnika Aurora, v súčasnosti so štatútom námorného múzea. Toto legendárne plavidlo začala svoju kariéru počas rusko-japonských vojen v roku 1904 a najväčšiu slávu zožalo 7. novembra 1917 (VOSR).

0