VLetenky

Peruánske Cuzco s Iberiou od 730 EUR

Choquequirao
Oblasť Choquequirao bohužiaľ ostáva v tieni Machu Picchu a Inca Trail (foto: MI PERÚ/Flickr/CC0)

S ponukou spoločnosti Iberia z leteckej aliancie Oneworld (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) máte príležitosť doputovať z Viedne do južného Peru v oblasti monumentálneho Machu Picchu.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do peruánskeho mesta Cuzco sú v predaji za 730 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety do 30. júna 2017, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 7. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. mája s návratom z peruánskeho Cuzco (CUZ) dňa 12. júna 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cuzco za 730 EUR (27.05.-12.06.2017)

Peru

Rušná Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, impresívna Lima (0-1548 m), môže byť vcelku výhodným východiskovým bodom do regiónu národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fascinujúcim regiónom v pomere dostupnej vzdialenosti od Limy sa radí Nazca, pričom gigantické geoglyfy (obrazce) na planine s tým istým názvom okúzlia zrejme nielen priaznivcov alternatívnej archeológie – sú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Výborná Arequipa

Arequipa sa nachádza (na latinskoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí planéty s názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy delí zhruba 300 km. Pokiaľ by ste sa radi pohybovali hlavne v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako celkom vhodná základňa.

Legendárne Cuzco

Svetoznáme Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku fascinujúceho terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si istotne nenechajte ujsť úžasný Sacsayhuamán (3701 m) – fenomenálnu stavbu, vytvorenú z obrovitých megalitických blokov so vskutku veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne i v oveľa dávnejších časoch).

Preslávené Puerto Maldonaldo

Pozoruhodné Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete okolo 50 km od hranice s Bolíviou (asi 500 km na západ od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás očakáva v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí natrafíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov na svete (patriace do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Magický Iquitos

Dramatický Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km západne od pútavého trojmedzia, kde sa stretávajú hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších partií krajiny docestujete v podstate len leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás oddeľuje “iba” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže pochváliť unikátnou kultúrou, kde sa miešajú obyčaje pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Tajuplná Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže popýšiť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. OčaKáva Vás tu mnoho prírodných i umelých ostrovov – pohodové Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako aj Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej časti. K východiskovým bodom sa dá priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. V blízkosti bolívijského mesta Copacabana neobíďte “juhoamerické Stonehenge”, mysteriózne Tiwanaku z obdobia ríše Inkov.

0