VLetenky

Peruánske Cuzco s Iberiou od 632 EUR

Machu Picchu
Machu Picchu (2430 m) s Wayna Picchu (2720 m) v pozadí (foto: Monika Neumann/Pixabay/CC0)

S ponukou spoločnosti Iberia z leteckej aliancie Oneworld (v spolupráci s partnerskými aerolíniami) máte možnosť docestovať z Viedne do južného Peru v oblasti monumentálneho Machu Picchu.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do peruánskeho mesta Cuzco sú v predaji za 632 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 01.10.-13.12.2017 a 12.01.-15.06.2018 (s ukončením ciest do 15. júna 2018), min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2017 a v čase od januára do júna 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 21. novembra s návratom z peruánskeho Cuzco (CUZ) dňa 7. decembra 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cuzco za 632 EUR (21.11.-07.12.2017)

Peru

Pulzujúca Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, pôsobivá Lima (0-1548 m), môže byť vhodným východiskovým bodom do regiónu národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fantastickým regiónom v relatívne dostupnej vzdialenosti od Limy patrí Nazca, pričom gigantické geoglyfy (obrazce) na planine s rovnakým názvom očaria pravdepodobne nielen fanúšikov alternatívnej archeológie – sú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Excelentná Arequipa

Arequipa sa nachádza (na latinskoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí zemegule pod názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy oddeľuje približne 300 km. Ak by ste sa radi pohybovali najmä v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako vcelku vhodná základňa.

Svetoznáme Cuzco

Legendárne Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku fantastického terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si určite nenechajte ujsť skvelý Sacsayhuamán (3701 m) – geniálnu stavbu, tvorenú z gigantických megalitických blokov so vskutku veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne aj v oveľa dávnejších časoch).

Preslávené Puerto Maldonaldo

Pozoruhodné Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete okolo 50 km od hranice s Bolíviou (asi 500 km západne od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás čaká v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí naďabíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov na svete (zaraďujúce do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Dramatický Iquitos

Magický Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km západne od lákavého trojmedzia, kde sa stretávajú hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších častí krajiny doputujete prakticky iba leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás delí “len” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže popýšiť jedinečnou kultúrou, kde sa miešajú zvyky pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Mysteriózna Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže pochváliť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Čaká Vás tu množstvo prírodných i umelých ostrovov – príjemné Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako aj Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej partii. K východiskovým bodom sa dajú priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. V blízkosti bolívijského mesta Copacabana nevynechajte “juhoamerické Stonehenge”, tajomné Tiwanaku z obdobia ríše Inkov.

0