VLetenky

Peru s United Airlines od 526 EUR

Huascarán
Laguna Parón (4185 m), „Parque Nacional Huascarán“ (foto: Raus-aus-dem-Kopf/Pixabay/CC0)

Latinskoamerické Peru máte možnosť navštíviť vďaka ponuke leteckej spoločnosti United Airlines (v spolupráci s partnerskými dopravcami) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do peruánskeho hlavného mesta Lima sa predávajú za 526 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 25.08.-12.12.2020 a 06.01.-15.04.2021, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od októbra 2020 do februára 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Peru nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 23. januára s návratom z peruánskej Limy (LIM) dňa 6. februára 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Lima za 526 EUR (23.01.-06.02.2021)

Viedeň – Lima
Viedeň, Rakúsko – Lima, Peru (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Peru

Pulzujúca Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, impresívna Lima (0-1548 m), môže byť vcelku vhodným východiskovým bodom do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fascinujúcim regiónom v relatívne dostupnej vzdialenosti od Limy patrí Nazca, pričom gigantické geoglyfy (obrazce) na planine s tým istým rovnakým názvom okúzlia zrejme nielen priaznivcov alternatívnej archeológie – sú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Excelentná Arequipa

Arequipa sa nachádza (na juhoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí planéty s názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy oddeľuje zhruba 300 km. Ak by ste sa radi pohybovali hlavne v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako celkom výhodná základňa.

Legendárne Cuzco

Preslávené Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na návštevu fantastického terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si istotne nenechajte ujsť úžasný Sacsayhuamán (3701 m) – geniálnu stavbu, vytvorenú z gigantických megalitických blokov so vskutku veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne i v oveľa dávnejších časoch).

Svetoznáme Puerto Maldonaldo

Pozoruhodné Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete okolo 50 km od hranice s Bolíviou (asi 500 km západne od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás očakáva v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí natrafíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov sveta (radiace sa do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Magický Iquitos

Dramatický Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km na západ od pútavého trojmedzia, kde sa stretávajú hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších partií krajiny docestujete v podstate len leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás oddeľuje “len” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže pochváliť unikátnou kultúrou, kde sa miešajú zvyky pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Mysteriózna Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže popýšiť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Čaká Vás tu množstvo prírodných aj umelých ostrovov – príjemné Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako aj Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej časti. K východiskovým bodom sa dá priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. Blízko bolívijského mesta Copacabana neobíďte “juhoamerické Stonehenge”, tajomné Tiwanaku z éry ríše Inkov.

0