VLetenky

Peru s United Airlines od 445 EUR

Artesonraju
Oblasť Artesonraju (6025 m), “Parque Nacional Huascarán” (foto: Cristian Ordenes/Flickr/CC BY 2.0)

Latinskoamerické Peru si máte šancu pozrieť pri využití tarifu spoločnosti United Airlines (zo Star Alliance) v spolupráci s aliančnými partnermi (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do peruánskeho hlavného mesta Lima sú v predaji za 445 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (či do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas januára/februára 2020.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Peru môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 24. januára (piatok) s návratom z Limy (LIM) do Viedne (VIE) dňa 7. februára 2020 (piatok).

Rezervácia letenky:
Praha – Lima – Viedeň za 445 EUR (24.01.-07.02.2020 / piatok – piatok)

Praha – Lima - Viedeň
Praha, Česko – Lima, Peru – Viedeň, Rakúsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Peru

Pulzujúca Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, pôsobivá Lima (0-1548 m), môže byť celkom výhodným východiskovým bodom do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fantastickým regiónom v pomerne dostupnej vzdialenosti od Limy patrí Nazca, pričom gigantické geoglyfy (obrazce) na planine s rovnakým pomenovaním očaria zrejme nielen fanúšikov alternatívnej archeológie – sú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Excelentná Arequipa

Arequipa sa nachádza (na juhoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí planéty pod názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy oddeľuje približne 300 km. Ak by ste sa radi pohybovali najmä v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako vcelku vhodná základňa.

Preslávené Cuzco

Legendárne Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku fantastického terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si určite nenechajte ujsť skvelý Sacsayhuamán (3701 m) – geniálnu stavbu, tvorenú z gigantických megalitických blokov so vskutku veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne aj v oveľa dávnejších časoch).

Svetoznáme Puerto Maldonaldo

Pozoruhodné Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete okolo 50 km od hranice s Bolíviou (asi 500 km na západ od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás čaká v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí naďabíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov sveta (zaraďujúce sa do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Dramatický Iquitos

Magický Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km na západ od lákavého trojmedzia, kde sa pretínajú hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších partií krajiny docestujete prakticky iba leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás delí “len” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže popýšiť jedinečnou kultúrou, kde sa miešajú zvyky pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Mysteriózna Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže pochváliť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera sveta s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Očakáva Vás tu množstvo prírodných aj umelých ostrovov – pohodové Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako i Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej partii. K východiskovým bodom možno priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. Blízko bolívijského mesta Copacabana nevynechajte “juhoamerické Stonehenge”, tajuplné Tiwanaku z éry ríše Inkov.

0

Add a Comment