VLetenky

Peru s Lufthansou od 591 EUR

Huascarán
Laguna Parón (4185 m), “Parque Nacional Huascarán” (foto: Vincent Croos/Pixabay/CC0)

Juhoamerické Peru máte príležitosť navštíviť vďaka ponuke leteckej spoločnosti Lufthansa (zo Star Alliance) v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do peruánskeho hlavného mesta Lima kúpite za 591 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. júna 2020 do 31. marca 2021, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od augusta 2020 do marca 2021.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Peru môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 19. januára s návratom z peruánskej Limy (LIM) dňa 2. februára 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Lima za 591 EUR (19.01.-02.02.2021)

Viedeň – Lima
Viedeň, Rakúsko – Lima, Peru (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Peru

Pulzujúca Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, impresívna Lima (0-1548 m), môže byť vcelku vhodným východiskovým bodom do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fascinujúcim regiónom v relatívne dostupnej vzdialenosti od Limy patrí Nazca, pričom gigantické geoglyfy (obrazce) na planine s tým istým názvom okúzlia pravdepodobne nielen priaznivcov alternatívnej archeológie – sú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Excelentná Arequipa

Arequipa sa nachádza (na juhoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí planéty s názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy oddeľuje zhruba 300 km. Ak by ste sa radi pohybovali hlavne v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako celkom výhodná základňa.

Preslávené Cuzco

Legendárne Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku fantastického terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si istotne nenechajte ujsť úžasný Sacsayhuamán (3701 m) – fenomenálnu stavbu, vytvorenú z gigantických megalitických blokov so vskutku veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne i v oveľa dávnejších časoch).

Pozoruhodné Puerto Maldonaldo

Svetoznáme Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete okolo 50 km od hranice s Bolíviou (asi 500 km na západ od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás očakáva v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí natrafíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov sveta (radiace sa do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Magický Iquitos

Dramatický Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km na západ od pútavého trojmedzia, kde sa stretávajú hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších partií krajiny docestujete v podstate len leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás oddeľuje “iba” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže pochváliť unikátnou kultúrou, kde sa miešajú zvyky pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Mysteriózna Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže popýšiť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Čaká Vás tu množstvo prírodných aj umelých ostrovov – príjemné Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako aj Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej časti. K východiskovým bodom sa dá priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. Blízko bolívijského mesta Copacabana neobíďte “juhoamerické Stonehenge”, tajomné Tiwanaku z éry ríše Inkov.

0