VLetenky

Peru s Lufthansou od 549 EUR

Peruánske Machu Picchu
Machu Picchu (2430 m), perla Južnej Ameriky (foto: Chensiyuan/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen šarmantné Machu Picchu, dych berúce obrazce na planine Nazca či grandióznu peruánsku oblasť Amazonu máte príležitosť spoznať vďaka zaujímavému tarifu nemeckej aerolinky Lufthansa zo Star Alliance v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do peruánskej Limy sú v predaji za 549 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety do 30. júna 2015, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým počas prvého kvartálu roku 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do peruánskej metropoly môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 9. februára s návratom z Limy (LIM) dňa 23. februára 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Lima za 549 EUR (09.02.-23.02.2015)

Peru

Rušná Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, impresívna Lima (0-1548 m), môže byť celkom dobrým východiskovým bodom do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fascinujúcim regiónom v pomerne dostupnej vzdialenosti od Limy sa radí Nazca, pričom gigantické geoglyfy (obrazce) na planine s tým istým názvom okúzlia pravdepodobne najmä priaznivcov alternatívnej archeológie – sú ľahko dostupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Výborná Arequipa

Arequipa sa nachádza (na latinskoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí planéty pod názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy delí zhruba 300 km. Pokiaľ by ste sa radi pohybovali najmä v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako celkom vhodná základňa.

Preslávené Cuzco

Legendárne Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku fantastického terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si istotne nenechajte ujsť skvelý Sacsayhuamán (3701 m) – geniálnu stavbu, vytvorenú z obrovitých megalitických blokov s relatívne veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne aj v oveľa dávnejších časoch).

Vynikajúce Puerto Maldonaldo

Pozoruhodné Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete asi 50 km od hranice s Bolíviou (a necelých 500 km smerom na západ od Cuzca). Samotné mesto, centrum regiónu Madre de Dios, Vás očakáva v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí narazíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov na svete (radiace sa do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Magický Iquitos

Dramatický Iquitos (106 m) sa nachádza na ľavom brehu Amazonu asi 500 km na západ od pútavého trojmedzia, kde sa stretávajú hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších častí krajiny doputujete prakticky len leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás oddeľuje “iba” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže pochváliť unikátnou kultúrou, kde sa miešajú obyčaje pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Tajuplná Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže pochvýliť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Čaká Vás tu množstvo prírodných i umelých ostrovov – pogodové Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako i Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej partii. K východiskovým bodom možno priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. V blízkosti bolívijského mesta Copacabana nevynechajte “juhoamerické Stonehenge”, tajuplné Tiwanaku z obdobia ríše Inkov.

0