VLetenky

Peru s Lufthansou od 460 EUR

Peruánske Machu Picchu
Neuveriteľné Machu Picchu (2430 m) s Wayna Picchu (2720 m) v pozadí (foto: Ken Bosma/Flickr)

Za rozumný peniaz máte príležitosť spoznať nielen monumentálne Machu Picchu, neskutočné obrazce na planine Nazca či geniálnu peruánsku oblasť Amazonu pri využití zaujímavého tarifu nemeckej aerolínie Lufthansa zo Star Alliance (v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami).

Spiatočné letenky do Peru kúpite za 460 EUR s odletom z holandského Amsterdamu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 13.11.-14.12.2014 a 27.12.2014-30.06.2015, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 2. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu novembra/decembra 2014 a od marca do mája 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do peruánskej metropoly nech poslúži odlet z Amsterdamu (AMS) dňa 7. apríla s návratom z Limy (LIM) dňa 21. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Amsterdam – Lima za 460 EUR (07.04.-21.04.2015 – LH/AR/UA)
Amsterdam – Lima za 471 EUR (04.03.-18.03.2015 – LH/AR/AV)

Letecké priblíženie do Amsterdamu

Aj keď letecký prískok z našich končín priamo do Amsterdamu nemusí byť vždy výhodný, existujú aj ďalšie alternatívy – Wizz Air z maďarského hlavného mesta (alebo z Brna) do Eindhovenu alebo linka Ryanairu takisto na trase Budapešť – Eindhoven či Easy Jet z Prahy priamo do Amsterdamu. (Hodiť by sa mohli aj lety Transavie do Rotterdamu z Viedne, z Budapešti a z Prahy.)

Peru

Pulzujúca Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, pôsobivá Lima (0-1548 m), môže byť vcelku dobrým východiskovým bodom do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fantastickým regiónom v relatívne dostupnej vzdialenosti od Limy sa zaraďuje Nazca, pričom obrovité geoglyfy (obrazce) na planine s rovnakým názvom očaria zrejme hlavne fanúšikov alternatívnej archeológie – sú ľahko dostupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Vynikajúca Arequipa

Arequipa sa nachádza (na latinskoamerické pomery) v prístupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí planéty pod názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy oddeľuje približne 300 km. Ak by ste sa radi pohybovali predovšetkým v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako vcelku výhodná základňa.

Legendárne Cuzco

Preslávené Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku fascinujúceho terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si určite nenechajte ujsť úžasný Sacsayhuamán (3701 m) – fenomenálnu stavbu, vytvorenú z obrovských megalitických blokov s pomerne veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne i v oveľa dávnejších časoch).

Výborné Puerto Maldonaldo

Pozoruhodné Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete asi 50 km od hranice s Bolíviou (a necelých 500 km smerom na západ od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás čaká v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí natrafíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov na svete (zaraďujúce sa do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Dramatický Iquitos

Magický Iquitos (106 m) sa nachádza na ľavom brehu Amazonu asi 500 km západne od atraktívneho trojmedzia, kde si “podávajú ruky” hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších partií krajiny docestujete v podstate iba leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás delí “len” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže popýšiť jedinečnou kultúrou, kde sa miešajú zvyky pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Mysteriózna Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže popýšiť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Očakáva Vás tu mnoho prírodných i umelých ostrovov – príjemné Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako aj Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej časti. K východiskovým bodom sa dá priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. V blízkosti bolívijského mesta Copacabana neobíďte “juhoamerické Stonehenge”, tajomné Tiwanaku z obdobia ríše Inkov.

0