VLetenky

Peru s Iberiou od 357 EUR

Peruánske Machu Picchu
Skvelé Machu Picchu (2430 m) s Wayna Picchu (2720 m) v pozadí (foto: thecsman/Flickr/CC BY 2.0)

Za lákavú sumu máte príležitosť spoznať nielen monumentálne Machu Picchu, neuveriteľné obrazce na planine Nazca či geniálnu peruánsku oblasť Amazonu pri využití zaujímavého tarifu španielskej spoločnosti Iberia z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do Peru kúpite za 357 EUR s odletom z Madridu a návratom do Berlína. Tarifné podmienky určujú odlety (od 8. januára) do 31. mája 2015 (s výnimkou blackoutu 26.03.-07.04.2015), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac (s ukončením ciest do 27.06.2015) a predaj do 20. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas zimných a jarných mesiacov.

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do peruánskej metropoly nech poslúži odlet z Madridu (MAD) dňa 3. marca s návratom z Limy (LIM) do Berlína (BER) dňa 17. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Madrid – Lima – Berlín za 357 EUR (03.03.-17.03.2015)
Madrid – Lima – Berlín za 362 EUR (rezervácia v NJ)
Madrid – Lima – Berlín za 364 EUR (rezervácia v NJ)
Madrid – Lima – Berlín za 373 EUR (rezervácia v SJ)
Madrid – Lima – Berlín za 10390 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Letecký prískok do Madridu

Low costovú cestu do Madridu možno zrealizovať z Budapešti s ultra nízkonákladovými spoločnosťami Ryanair alebo Wizz Air (či s Ryanair-om z Krakova a v budúcnosti aj z Bratislavy).

Doprava do Berlína

Ako sa dopraviť do nemeckého hlavného mesta letecky?

Jedným z mnohých spôsobov, ako pomerne ekonomicky doputovať do Berlína z našich končín, budú priame (spiatočné) lety Easy Jetu z maďarskej Budapešti. Inou variantou môžu byť spojenia leteckej spoločnosti Air Berlin z Krakova (2-3 lety denne), z Viedne (5x za deň) či z Budapešti (dva lety denne). Hodiť sa môžu aj lety Germanwings z viedenského letiska (1 let denne).

Ako docestovať do nemeckej metropoly po zemi?

Ďalšími alternatívami bude železničná doprava z Bratislavy v cene od 29 EUR/smer (za túto cenu nočné vlaky na webe Deutsche Bahn) alebo pravidelné linky autobusovej spoločnosti Orangeways zo slovenského hlavného mesta (od 9730 HUF/cca 32 EUR one-way). Ak disponujete dostatočnými časovými možnosťami, skúste sa zastaviť vo vynikajúcom “tropickom letovisku” Tropical Islands (položenom v neveľkej vzdialenosti od nemeckého hlavného mesta Berlín).

Peru

Pulzujúca Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, pôsobivá Lima (0-1548 m), môže byť celkom dobrým východiskovým bodom do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fantastickým regiónom v relatívne dostupnej vzdialenosti od Limy sa zaraďuje Nazca, pričom gigantické geoglyfy (obrazce) na planine s rovnakým názvom očaria zrejme hlavne fanúšikov alternatívnej archeológie – sú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Vynikajúca Arequipa

Arequipa sa nachádza (na latinskoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí zemegule pod názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy oddeľuje približne 300 km. Ak by ste sa radi pohybovali hlavne v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako vcelku výhodná základňa.

Legendárne Cuzco

Preslávené Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku fascinujúceho terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si istotne nenechajte ujsť úžasný Sacsayhuamán (3701 m) – fenomenálnu stavbu, vytvorenú z obrovitých megalitických blokov s relatívne veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne i v oveľa dávnejších časoch).

Výborné Puerto Maldonaldo

Pozoruhodné Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete okolo 50 km od hranice s Bolíviou (a necelých 500 km západným smerom od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás očakáva v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí natrafíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov na svete (patriace do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Dramatický Iquitos

Magický Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km západne od pútavého trojmedzia, kde si “podávajú ruky” hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta sa zo vzdialenejších častí krajiny docestujete v podstate iba leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás delí “len” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže popýšiť jedinečnou kultúrou, kde sa miešajú zvyky pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Tajuplná Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže popýšiť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Očakáva Vás tu mnoho prírodných i umelých ostrovov – príjemné Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako aj Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej časti. K východiskovým bodom sa dá priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. V blízkosti bolívijského mesta Copacabana neobíďte “juhoamerické Stonehenge”, mysteriózne Tiwanaku z obdobia ríše Inkov.

0