VLetenky

Peru s Delta Air Lines od 633 EUR

Andy
Okolie Choquequirao, bohužiaľ v tieni Machu Pichu a Inca Trail (foto: Danielle Pereira/Flickr/CC BY 2.0)

Vďaka ponuke spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team máte šancu doletieť z Prahy (pri súčasnom vzhliadnutí Ríma či priľahlého Vatikánu i pútavých Spojených štátov) do fenomenálneho juhoamerického Peru s monumentálnym Machu Picchu, nebotyčnými andskými velikánmi, najhlbším kaňonom zemegule, neuveriteľnými obrazcami na planine Nazca, geniálnou peruánskou oblasťou Amazonu a mnohými ďalšími cestovateľskými pokladmi.

Spiatočné letenky do peruánskej Limy sa predávajú za 633 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 16. augusta 2015 do 28. marca 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na vrchole zimy.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Peru nech bude napr. odlet z pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 23. januára s návratom z peruánskej Limy (LIM) dňa 5. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Lima za 633 EUR (23.01.-05.02.2016)

Peru

Pulzujúca Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, pôsobivá Lima (0-1548 m), môže byť celkom dobrým východiskovým bodom do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fantastickým regiónom v relatívne dostupnej vzdialenosti od Limy sa zaraďuje Nazca, pričom gigantické geoglyfy (obrazce) na planine s rovnakým názvom očaria zrejme nielen fanúšikov alternatívnej archeológie – budú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Vynikajúca Arequipa

Arequipa sa nachádza (na latinskoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí zemegule pod názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy oddeľuje približne 300 km. Ak by ste sa radi pohybovali hlavne v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako vcelku vhodná základňa.

Legendárne Cuzco

Preslávené Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku fascinujúceho terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si istotne nenechajte ujsť úžasný Sacsayhuamán (3701 m) – magickú stavbu, vytvorenú z obrovitých megalitických blokov s pomerne veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne i v oveľa dávnejších časoch).

Obdivuhodné Puerto Maldonaldo

Vynikajúce Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete okolo 50 km od hranice s Bolíviou (a asi 500 km na západ od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás očakáva v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí natrafíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov na svete (radiace sa do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Dramatický Iquitos

Grandiózny Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km na západ od pútavého trojmedzia, kde “si podávajú ruky” Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších partií krajiny docestujete v podstate iba leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás delí “len” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže popýšiť jedinečnou kultúrou, kde sa miešajú zvyky pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Tajuplná Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže popýšiť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie situovaného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Očakáva Vás tu mnoho prírodných i umelých ostrovov – príjemné Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako i Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej časti. K východiskovým bodom sa dá označiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. V blízkosti bolívijského mesta Copacabana neobíďte “juhoamerické Stonehenge”, mysteriózne Tiwanaku z obdobia ríše Inkov.

0