VLetenky

Peru s Delta Air Lines od 537 EUR

Laguna Auquiscocha
Laguna Auquiscocha v oblasti Huascarán N.P. (foto: Ondando/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S ponukou spoločnosti Delta Air Lines (v spolupráci s partnermi z aliancie Sky Team) máte príležitosť doputovať z Viedne do fenomenálneho juhoamerického Peru s monumentálnym Machu Picchu, nebotyčnými andskými velikánmi, najhlbším kaňonom zemegule, neskutočnými obrazcami na planine Nazca, geniálnou peruánskou oblasťou Amazonu a množstvom ďalších klenotov.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do peruánskeho hlavného mesta Lima sa predávajú za 537 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 16. augusta 2017 do 14. júna 2018, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca januára do polovice apríla 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Peru nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 24. januára s návratom z peruánskej Limy (LIM) dňa 8. februára 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Lima za 537 EUR (24.01.-08.02.2018)

Peru

Pulzujúca Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, pôsobivá Lima (0-1548 m), môže byť celkom výhodným východiskovým bodom do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fantastickým regiónom v pomerne dostupnej vzdialenosti od Limy patrí Nazca, pričom gigantické geoglyfy (obrazce) na planine s rovnakým názvom očaria zrejme nielen fanúšikov alternatívnej archeológie – sú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Vynikajúca Arequipa

Arequipa sa nachádza (na latinskoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí planéty pod názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy oddeľuje približne 300 km. Ak by ste sa radi pohybovali najmä v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako vcelku vhodná základňa.

Svetoznáme Cuzco

Legendárne Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku fascinujúceho terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si určite nenechajte ujsť skvelý Sacsayhuamán (3701 m) – geniálnu stavbu, tvorenú z obrovitých megalitických blokov so vskutku veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne aj v oveľa dávnejších časoch).

Preslávené Puerto Maldonaldo

Pozoruhodné Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete okolo 50 km od hranice s Bolíviou (asi 500 km na západ od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás čaká v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí naďabíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov na svete (zaraďujúce do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Dramatický Iquitos

Magický Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km západne od lákavého trojmedzia, kde “si podávajú ruky” Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších častí krajiny docestujete prakticky iba leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás delí “len” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže popýšiť jedinečnou kultúrou, kde sa miešajú zvyky pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Mysteriózna Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže popýšiť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Čaká Vás tu množstvo prírodných aj umelých ostrovov – príjemné Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako i Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej partii. K východiskovým bodom možno priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. V blízkosti bolívijského mesta Copacabana nevynechajte “juhoamerické Stonehenge”, tajuplné Tiwanaku z obdobia ríše Inkov.

0