VLetenky

Peru s British Airways od 589 EUR

Machu Picchu
Machu Picchu (2430 m) s Wayna Picchu (2720 m) v pozadí (foto: Rocco Lucia/Flickr/CC BY 2.0)

Pri využití tarifu spoločnosti British Airways (v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld) máte možnosť doputovať do geniálneho juhoamerického Peru s monumentálnym Machu Picchu, nebotyčnými andskými velikánmi, najhlbším kaňonom planéty, neuveriteľnými obrazcami na planine Nazca, fenomenálnou peruánskou oblasťou Amazonu a obrovským množstvom ďalších cestovateľských pokladov (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do peruánskeho hlavného mesta Lima sa predávajú za 589 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 04.05.-22.06 a 20.08.-30.11.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 2. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Peru nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 18. mája s návratom z Limy (LIM) do Viedne (VIE) dňa 1. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Lima – Viedeň za 589 EUR (18.05.-01.06.2016)
Praha – Lima – Viedeň za 593 EUR (rezervácia v NJ)

Peru

Rušná Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, impresívna Lima (0-1548 m), môže byť vcelku výhodným východiskovým bodom do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fascinujúcim regiónom v pomerne dostupnej vzdialenosti od Limy sa radí Nazca, pričom gigantické geoglyfy (obrazce) na planine s tým istým názvom okúzlia pravdepodobne nielen priaznivcov alternatívnej archeológie – sú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Výborná Arequipa

Arequipa sa nachádza (na latinskoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí planéty s názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy delí zhruba 300 km. Pokiaľ by ste sa radi pohybovali najmä v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako celkom vhodná základňa.

Legendárne Cuzco

Svetoznáme Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku fantastického terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si určite nenechajte ujsť skvelý Sacsayhuamán (3701 m) – geniálnu stavbu, vytvorenú z obrovitých megalitických blokov s relatívne veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne aj v oveľa dávnejších časoch).

Vynikajúce Puerto Maldonaldo

Pozoruhodné Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete okolo 50 km od hranice s Bolíviou (asi 500 km západne od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás čaká v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí naďabíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov na svete (zaraďujúce sa do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Magický Iquitos

Dramatický Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km západne od lákavého trojmedzia, kde sa stretávajú ruky hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších partií krajiny doputujete v podstate len leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás oddeľuje “iba” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže pochváliť unikátnou kultúrou, kde sa miešajú obyčaje pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Tajuplná Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže pochváliť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie situovaného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Čaká Vás tu mnoho prírodných i umelých ostrovov – pohodové Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako aj Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej partii. K východiskovým bodom možno priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. V blízkosti bolívijského mesta Copacabana nevynechajte “juhoamerické Stonehenge”, mysteriózne Tiwanaku z obdobia ríše Inkov.

0