VLetenky

Peru s Austrian Airlines od 636 EUR

Parque Nacional Huascarán
Parque Nacional Huascarán v okolí najvyššej hory Peru (foto: Paulo Tomaz/Flickr/CC BY-SA 2.0)

S ponukou spoločnosti Austrian Airlines (v spolupráci s partnerskými aerolíniami) máte možnosť docestovať z Viedne do fenomenálneho juhoamerického Peru s monumentálnym Machu Picchu, nebotyčnými andskými velikánmi, najhlbším kaňonom zemegule, neskutočnými obrazcami na planine Nazca, geniálnou peruánskou oblasťou Amazonu a množstvom ďalších pokladov.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do peruánskeho hlavného mesta Lima kúpite za 634 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 10.01.-18.04. a 24.10.-19.12.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Peru nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. marca s návratom z peruánskej Limy (LIM) dňa 22. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Lima za 634 EUR (08.03.-22.03.2017)
Viedeň – Lima za 17558 CZK (rezervácia v ČJ)

Peru

Pulzujúca Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, pôsobivá Lima (0-1548 m), môže byť celkom vhodným východiskovým bodom do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fantastickým regiónom v relatívne dostupnej vzdialenosti od Limy sa zaraďuje Nazca, pričom gigantické geoglyfy (obrazce) na planine s rovnakým názvom očaria zrejme nielen fanúšikov alternatívnej archeológie – sú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Vynikajúca Arequipa

Arequipa sa nachádza (na latinskoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí planéty pod názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy oddeľuje približne 300 km. Ak by ste sa radi pohybovali najmä v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako vcelku výhodná základňa.

Preslávené Cuzco

Legendárne Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku fantastického terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si určite nenechajte ujsť skvelý Sacsayhuamán (3701 m) – geniálnu stavbu, vytvorenú z obrovitých megalitických blokov so vskutku veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne aj v oveľa dávnejších časoch).

Preslávené Puerto Maldonaldo

Pozoruhodné Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete okolo 50 km od hranice s Bolíviou (asi 500 km západne od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás čaká v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí naďabíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov na svete (patriace sa do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Dramatický Iquitos

Magický Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km na západ od lákavého trojmedzia, kde “si podávajú ruky” hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších častí krajiny doputujete prakticky iba leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás delí “len” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže popýšiť jedinečnou kultúrou, kde sa miešajú zvyky pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Mysteriózna Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže pochváliť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Čaká Vás tu množstvo prírodných aj umelých ostrovov – príjemné Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako i Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej partii. K východiskovým bodom možno priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. V blízkosti bolívijského mesta Copacabana nevynechajte “juhoamerické Stonehenge”, mysteriózne Tiwanaku z obdobia ríše Inkov.

0