VLetenky

Peru s Austrian Airlines od 591 EUR

Parque Nacional Huascarán
Laguna Parón na hranici Parque Nacional Huascarán (foto: Paulo Tomaz/Flickr/CC BY-SA 2.0)

S ponukou spoločnosti Austrian Airlines (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) máte možnosť doputovať z Viedne do geniálneho juhoamerického Peru s monumentálnym Machu Picchu, nebotyčnými andskými velikánmi, najhlbším kaňonom zemegule, neuveriteľnými obrazcami na planine Nazca, fenomenálnou peruánskou oblasťou Amazonu a množstvom ďalších klenotov.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do peruánskeho hlavného mesta Lima sa dajú kúpiť za 591 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 24.10.-19.12.2017 a 02.01.-18.04.2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku januára do polovice apríla 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Peru môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. januára s návratom z peruánskej Limy (LIM) dňa 19. januára 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Lima za 591 EUR (05.01.-19.01.2018)
Viedeň – Lima za 16531 CZK (rezervácia v ČJ)

Peru

Rušná Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, impresívna Lima (0-1548 m), môže byť vcelku výhodným východiskovým bodom do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fascinujúcim regiónom v pomerne dostupnej vzdialenosti od Limy sa radí Nazca, pričom obrovité geoglyfy (obrazce) na planine s tým istým názvom okúzlia pravdepodobne nielen priaznivcov alternatívnej archeológie – sú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Výborná Arequipa

Arequipa sa nachádza (na latinskoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí zemegule s názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy delí zhruba 300 km. Pokiaľ by ste sa radi pohybovali hlavne v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako celkom výhodná základňa.

Legendárne Cuzco

Preslávené Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku fantastického terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si istotne nenechajte ujsť úžasný Sacsayhuamán (3701 m) – fenomenálnu stavbu, vytvorenú z gigantických megalitických blokov so vskutku veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne i v oveľa dávnejších časoch).

Svetoznáme Puerto Maldonaldo

Pozoruhodné Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete okolo 50 km od hranice s Bolíviou (asi 500 km na západ od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás očakáva v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí natrafíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov na svete (patriace do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Magický Iquitos

Dramatický Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km západne od pútavého trojmedzia, kde sa stretávajú hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších partií krajiny docestujete v podstate len leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás oddeľuje “iba” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže pochváliť unikátnou kultúrou, kde sa miešajú ovyčaje pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Tajomná Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže pochváliť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Očakáva Vás tu mnoho prírodných i umelých ostrovov – pohodové Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako aj Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej časti. K východiskovým bodom sa dá priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. V blízkosti bolívijského mesta Copacabana neobíďte “juhoamerické Stonehenge”, mysteriózne Tiwanaku z obdobia ríše Inkov.

0