VLetenky

Peru s Air France od 699 EUR

Laguna Arhuaycocha
Laguna Arhuaycocha (4500 m) v národnom parku Huascarán (foto: fabulousfabs/Flickr/CC BY 2.0)

Pri využití zaujímavého tarifu holdingu Air France-KLM (v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team) máte príležitosť doletieť z Prahy (za prakticky najrýchlejší čas) s jedným kratším prestupom v Európe do geniálneho juhoamerického Peru s monumentálnym Machu Picchu, nebotyčnými andskými velikánmi, najhlbším kaňonom planéty, neskutočnými obrazcami na planine Nazca, fenomenálnou peruánskou oblasťou Amazonu a obrovským množstvom ďalších cestovateľských klenotov.

Spiatočné letenky do peruánskeho hlavného mesta Lima kúpite za 699 EUR s odletom zo spomínanej českej metropoly, t.j. z pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 21.08.-21.12.2015 a 01.06.-30.06.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve od septembra 2015 do júna 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Peru môže byť odlet z pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 9. septembra s návratom z peruánskej Limy (LIM) dňa 23. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Lima za 699 EUR (09.09.-23.09.2015)
Praha – Lima za 699 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Lima za 19002 CZK (rezervácia v ČJ)

Peru

Rušná Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, impresívna Lima (0-1548 m), môže byť vcelku výhodným východiskovým bodom do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fascinujúcim regiónom v pomerne dostupnej vzdialenosti od Limy sa radí Nazca, pričom gigantické geoglyfy (obrazce) na planine s tým istým názvom okúzlia pravdepodobne nielen priaznivcov alternatívnej archeológie – sú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Výborná Arequipa

Arequipa sa nachádza (na latinskoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí zemegule s názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy delí zhruba 300 km. Pokiaľ by ste sa radi pohybovali najmä v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako celkom vhodná základňa.

Preslávené Cuzco

Svetoznáme Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku legendárneho terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si určite nenechajte ujsť skvelý Sacsayhuamán (3701 m) – obdivuhodnú stavbu, vytvorenú z obrovitých megalitických blokov s relatívne veľkou presnosťou (v dobe ríše Inkov alebo prípadne i v oveľa dávnejších časoch).

Vynikajúce Puerto Maldonaldo

Excelentné Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete okolo 50 km od hranice s Bolíviou (asi 500 km západne od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás čaká v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí naďabíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov na svete (zaraďujúce sa do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Magický Iquitos

Dramatický Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km západne od lákavého trojmedzia, kde sa stretávajú hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších častí krajiny doputujete v podstate len leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás oddeľuje “iba” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže pochváliť unikátnou kultúrou, kde sa miešajú obyčaje pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Tajomná Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže pochváliť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie situovaného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Čaká Vás tu mnoho prírodných i umelých ostrovov – pohodové Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako aj Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej partii. K východiskovým bodom možno priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. V blízkosti bolívijského mesta Copacabana nevynechajte “juhoamerické Stonehenge”, tajomné Tiwanaku z čias ríše Inkov.

0