VLetenky

Peru s Air France od 642 EUR

Laguna Allicocha
Laguna Allicocha (4560 m) v Huascarán N.P. (foto: Ondando/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Pri využití ponuky koncernu Air France-KLM (v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team) máte šancu doletieť z Prahy (za v podstate najrýchlejší čas) s jedným kratším prestupom v Európe do fenomenálneho juhoamerického Peru s monumentálnym Machu Picchu, nebotyčnými andskými velikánmi, najhlbším kaňonom planéty, neuveriteľnými obrazcami na planine Nazca, geniálnou peruánskou oblasťou Amazonu a obrovským množstvom ďalších cestovateľských klenotov.

Spiatočné letenky do Peru sú v predaji za 642 EUR s odletom zo spomínaného pražského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. novembra do 15. decembra 2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Peru nech bude napr. odlet z pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 3. decembra s návratom z peruánskej Limy (LIM) dňa 27. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Lima za 642 EUR (03.12.-27.12.2015)
Praha – Lima za 654 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Lima za 660 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Lima za 668 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Lima za 18130 CZK (rezervácia v ČJ)

Peru

Pulzujúca Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, pôsobivá Lima (0-1548 m), môže byť celkom vhodným východiskovým bodom do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fantastickým regiónom v relatívne dostupnej vzdialenosti od Limy sa zaraďuje Nazca, pričom gigantické geoglyfy (obrazce) na planine s rovnakým názvom očaria zrejme nielen fanúšikov alternatívnej archeológie – sú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Vynikajúca Arequipa

Arequipa sa nachádza (na latinskoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí zemegule pod názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy oddeľuje približne 300 km. Ak by ste sa radi pohybovali hlavne v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako vcelku vhodná základňa.

Svetoznáme Cuzco

Preslávené Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku fascinujúceho terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si istotne nenechajte ujsť úžasný Sacsayhuamán (3701 m) – fenomenálnu stavbu, vytvorenú z gigantických megalitických blokov s pomerne veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne i v oveľa dávnejších časoch).

Excelentné Puerto Maldonaldo

Pozoruhodné Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete okolo 50 km od hranice s Bolíviou (asi 500 km na západ od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás očakáva v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí natrafíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov na svete (radiace sa do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Dramatický Iquitos

Magický Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km na západ od pútavého trojmedzia, kde si “podávajú” ruky hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších častí krajiny docestujete prakticky iba leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás delí “len” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže popýšiť jedinečnou kultúrou, kde sa miešajú zvyky pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Mysteriózna Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže popýšiť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Očakáva Vás tu mnoho prírodných aj umelých ostrovov – príjemné Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako i Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej časti. K východiskovým bodom sa dá priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. V blízkosti bolívijského mesta Copacabana neobíďte “juhoamerické Stonehenge”, tajomné Tiwanaku z obdobia ríše Inkov.

0