VLetenky

Peru s Air France od 641 EUR

Peruánske Machu Picchu
Na Machu Picchu (2430 m) stretnete zaujímavých domácich (foto: Geraint Rowland/Flickr/CC BY 2.0)

Pri využití ponuky holdingu Air France-KLM (v spolupráci s partnerskými ČSA Czech Airlines z leteckej aliancie Sky Team) máte príležitosť doletieť z Prahy (za prakticky najrýchlejší čas) s jedným kratším prestupom v Európe do grandiózneho juhoamerického Peru s monumentálnym Machu Picchu, nebotyčnými andskými velikánmi, najhlbším kaňonom planéty, neskutočnými obrazcami na planine Nazca, fenomenálnou peruánskou oblasťou Amazonu a mnohými ďalšími cestovateľskými pokladmi.

Spiatočné letenky do Peru kúpite za 641 EUR s odletom zo spomínaného pražského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety od 8. januára do 30. júna 2015 (s ukončením ciest do 1. augusta), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 22. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Peru nech poslúži odlet z pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 1. marca s návratom z peruánskej Limy (LIM) dňa 18. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Lima za 641 EUR (01.03.-18.03.2015)
Praha – Lima za 647 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Lima za 653 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Lima za 661 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Lima za 18293 CZK (rezervácia v ČJ)

Peru

Rušná Lima

Najľudnatejšie sídlo Peru, impresívna Lima (0-1548 m), môže byť vcelku dobrým východiskovým bodom do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K fascinujúcim regiónom v pomerne dostupnej vzdialenosti od Limy sa radí Nazca, pričom gigantické geoglyfy (obrazce) na planine s tým istým názvom okúzlia pravdepodobne nielen priaznivcov alternatívnej archeológie – sú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Výborná Arequipa

Arequipa sa nachádza (na latinskoamerické pomery) v dostupnej vzdialenosti od jedného z najhlbších údolí zemegule s názvom Colca Canyon (s maximálnou hĺbkou 4160 m). Hraničné pásmo s Čile od Arequipy delí zhruba 300 km. Pokiaľ by ste sa radi pohybovali najmä v oblasti južného Peru, západnej Bolívie a severného Čile, Arequipa poslúži ako celkom výhodná základňa.

Preslávené Cuzco

Legendárne Cuzco (3399 m) skúste využiť ako východisko na prehliadku fantastického terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca si určite nenechajte ujsť skvelý Sacsayhuamán (3701 m) – geniálnu stavbu, vytvorenú z obrovských megalitických blokov s relatívne veľkou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne aj v oveľa dávnejších časoch).

Pozoruhodné Puerto Maldonaldo

Excelentné Puerto Maldonaldo (183 m) nájdete okolo 50 km od hranice s Bolíviou (a necelých 500 km západným smerom od Cuzca). Samotné mesto, administratívne centrum regiónu Madre de Dios, Vás čaká v povodí Amazonu a v jeho širšom okolí naďabíte na jedny z najzachovalejších dažďových pralesov na svete (patriace do ochranného pásma v rámci národných parkov a prírodných rezervácií).

Magický Iquitos

Dramatický Iquitos (106 m) leží na ľavom brehu Amazonu asi 500 km západne od atraktívneho trojmedzia, kde sa stretávajú hranice Peru, Kolumbie (Leticia) a Brazílie (Tabatinga). Do mesta zo vzdialenejších partií krajiny doputujete v podstate len leteckou či lodnou dopravou. Od Atlantického oceánu Vás oddeľuje “iba” 3600 km dlhá plavba loďou po Amazone. Iquitos sa môže pochváliť unikátnou kultúrou, kde sa miešajú obyčaje pôvodných obyvateľov s modernejším dneškom.

Mysteriózna Titicaca a širšie okolie

Titicaca sa môže pochváliť so svojou polohou na náhornej plošine Altiplano (3812 m) titulom najvyššie položeného jazera na svete s pravidelnou osobnou lodnou dopravou Titicaca. Čaká Vás tu množstvo prírodných i umelých ostrovov – pohodové Uros, Amantani a Taquile na peruánskej strane, ako aj Isla del Sol, Isla de la Luna a Suriqui v bolívijskej partii. K východiskovým bodom možno priradiť Juliaca a Puno v Peru, resp. Copacabana (a La Paz) v Bolívii. V blízkosti bolívijského mesta Copacabana nevynechajte “juhoamerické Stonehenge”, tajuplné Tiwanaku z obdobia ríše Inkov.

0