VLetenky

Patagónia s LATAM od 568 EUR

Torres del Paine
“Parque Nacional Torres del Paine”, Patagónia, Čile (foto: Mikkel Wejdemann/Pixabay/CC0)

Prírodné klenoty juhoamerickej Patagónie si máte príležitosť pozrieť zásluhou leteckej spoločnosti LATAM v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Punta Arenas v čilskej Patagónii (jedného z najjužnejších miest planéty) sú v predaji za 621 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Do Puerto Montt (v severnej časti Patagónie) doletíte za 568 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 10. februára do 30. novembra 2021, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 18. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od marca do novembra 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Patagónie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. mája s návratom z čilského Punta Arenas (PUQ) dňa 17. mája 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Punta Arenas za 621 EUR (02.05.-17.05.2021)
Viedeň – Puerto Montt za 568 EUR (02.05.-17.05.2021)

VIE-PUQ
Viedeň, Rakúsko – Punta Arenas, Čile (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Patagónia

Čerešničkou na torte v rámci objavovania obrovského prírodného bohatstva Latinskej Ameriky môže byť fantastická Patagónia. Určite by ste nemali vynechať pravdepodobne najpríťažlivejšiu oblasť celej dlhočiznej horskej reťaze juhoamerických Ánd, národný národný park Torres del Paine s výnimočne fotogenickými vrcholmi Monte Fitz Roy (3359 m) a Cerro Torre (3128 m). O niečo južnejšie naďabíte na geniálny park Parque Nacional Los Glaciares s fantastickým ľadovcom Perito Moreno.

Pri Vašich potulkách po čilskej Patagónii neobídete jedno z najjužnejších miest na svete Punta Arenas, ktoré v teplejších mesiacoch takisto ako “neďaleká” argentínska Ushuaia môže poslúžiť ako vhodný východiskový bod na prehliadku ľadovej Antarktídy. Prakticky v priebehu celého roka ju možno využiť ako základňa na netypický letecký výlet na unikátne Falklandské ostrovy.

0