VLetenky

Patagónia s Iberiou od 575 EUR

Pri využití zaujímavého tarifu leteckej spoločnosti Iberia (v spolupráci s partnerskými LAN Airlines z aliancie Oneworld) možno objaviť prírodné poklady (nielen) Patagónie.

Spiatočné letenky do Punta Arenas v čilskej Patagónii, jedného z najjužnejších ľudských sídiel planéty, kúpite za 575 EUR s odletom Barcelony a návratom do Bruselu. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 4. decembra 2014 (s výnimkou blackoutových období 19.09.-23.09. a 01.11.-03.11.2014, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v období od septembra do decembra 2014.

Príkladom rezervácie letenky do čilskej Patagónie môže byť odlet z Barcelony (BCN) dňa 26. novembra s návratom z Punta Arenas (PUQ) do Bruselu (BRU) dňa 10. decembra 2014.

Rezervácia letenky:
Barcelona – Punta Arenas – Brusel za 575 EUR (26.11.-10.12.2014)
Barcelona – Punta Arenas – Brusel za 577 EUR (rezervácia v NJ)
Barcelona – Punta Arenas – Brusel za 587 EUR (rezervácia v SJ)
Barcelona – Punta Arenas – Brusel za 16243 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Letecký prískok do Španielska

Do centra katalánskej kultúry Barcelona máte možnosť celkom ekonomicky docestovať z maďarského hlavného mesta Budapešť, pri využití konkurenčného boja “no frills” spoločností Ryanair a Wizz Air. Ďalšou alternatívou bude linka Ryanair-u z Bratislavy na letisko Barcelona-Girona/Costa Brava.

Cestovateľom zo severnej partie Slovenska by mohol padnúť vhod írsky Ryanair na trase z Krakova do Barcelony-Girona, alebo Wizz Air z Katovíc priamo do na hlavné barcelonské letisko El Prat (BCN).

Positioning flights do/z Belgicka

Aj keď belgická metropola Brusel sa na prvý pohľad môže zdať trochu od ruky, dá sa sem dopraviť za vcelku rozumnú sumu. Letecké priblíženie do belgickej metropoly možno zrealizovať s low costovými leteckými spoločnosťami Ryanair a (alebo) Wizzair, ktorí na letisko Brusel-Charleroi obsluhujú lety z Bratislavy, z maďarskej Budapešti a z poľského Krakova.

Vo všeobecnosti najčastejšie a ekonomicky najdostupnejšie spojenia z nášho regiónu na bruselské low costové letisko v Charleroi vychádzajú s odletom z maďarskej Budapešti. Ceny leteniek spoločnosti Ryanair z Bratislavy a z poľského Krakova (do toho istého leteckého prístavu) sú v globále o čosi vyššie a o niečo horšou bude aj frekvencia leteckých spojení.

Patagónia

Čerešničkou na torte v rámci objavovania obrovského prírodného bohatstva Latinskej Ameriky môže byť fantastická Patagónia. Určite by ste nemali vynechať pravdepodobne najpríťažlivejšiu oblasť celej dlhočiznej horskej reťaze juhoamerických Ánd, národný národný park Torres del Paine s výnimočne fotogenickými vrcholmi Monte Fitz Roy (3359 m) a Cerro Torre (3128 m). O čosi južnejšie naďabíte na geniálny park Parque Nacional Los Glaciares s fascinujúcim ľadovcom Perito Moreno.

Pri Vašich potulkách po čilskej Patagónii nevynecháte jedno z najjužnejších miest na svete Punta Arenas, ktoré v teplejších mesiacoch takisto ako “neďaleká” argentínska Ushuaia môže poslúžiť ako vhodný východiskový bod na návštevu ľadovej Antarktídy. Prakticky v priebehu celého roka sa dá použiť ako základňa na netypický letecký výlet na jedinečné Falklandské ostrovy.

0