VLetenky

Patagónia s Austrian Airlines od 619 EUR

Torres del Paine
“Parque Nacional Torres del Paine” (foto: Thomas Fuhrmann/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Prírodné poklady juhoamerickej Patagónie máte šancu odhaliť vďaka ponuke leteckej spoločnosti Austrian Airlines (Star Alliance) v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Punta Arenas v čilskej Patagónii (jedného z najjužnejších miest planéty) sa dajú kúpiť za 619 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšia noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2020 do marca 2021.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Patagónie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. novembra s návratom z čilského Punta Arenas (PUQ) dňa 18. novembra 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Punta Arenas za 619 EUR (04.11.-18.11.2020)

VIE-PUQ
Viedeň, Rakúsko – Punta Arenas, Čile (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Patagónia

Čerešničkou na torte v rámci objavovania obrovského prírodného bohatstva Latinskej Ameriky môže byť fascinujúca Patagónia. Istotne by ste nemali obísť zrejme najpôvabnejšiu oblasť celej dlhočiznej horskej reťaze juhoamerických Ánd, národný národný park Torres del Paine s mimoriadne fotogenickými vrcholmi Monte Fitz Roy (3359 m) a Cerro Torre (3128 m). O niečo južnejšie natrafíte na fenomenálny park Parque Nacional Los Glaciares s fantastickým ľadovcom Perito Moreno.

Pri Vašich potulkách po čilskej Patagónii nevynecháte jedno z najjužnejších miest na svete Punta Arenas, ktoré v teplejších mesiacoch tak ako “neďaleká” argentínska Ushuaia môže poslúžiť ako výhodný východiskový bod na prehliadku ľadovej Antarktídy. V podstate počas celého roka sa dá využiť ako základňa na netradičný letecký výlet na unikátne Falklandské ostrovy.

0