VLetenky

Paríž s Ryanair za 38 EUR

Paríž
Sugestívna večerná panoráma francúzskeho hlavného mesta (foto: Tommie Hansen/Flickr/CC BY 2.0)

Pri využití ponuky leteckej spoločnosti Ryanair máte šancu uskutočniť pohodový výlet nielen do Paríža, ale súčasne i do ďalších grandióznych oblastí Francúzska (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do francúzskeho hlavného mesta Paríž sa predávajú za 38 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri uskutočnení letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu apríla/mája 2015 (s možnosťou o máličko nižšej ceny pri dlhodobejších pobytoch).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 21. apríla s návratom z parížskeho letiska “Beauvais” (BVA) dňa 23. apríla 2015 (za 38 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 21. apríla s návratom z parížskeho letiska “Beauvais” (BVA) dňa 21. mája 2015 (za 34 EUR).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Paríž-Beauvais za 38 EUR (21.04.-23.04.2015)
Bratislava – Paríž-Beauvais za 34 EUR (21.04.-21.05.2015)

Paríž a okolie

Francúzska metropola sa môže popýšiť veľmi bohatou aj rozporuplnou históriou, prejavujúcou sa v obrovskom množstve rozličných pozoruhodností, z ktorých však možno počas krátkeho výletu objaviť len neveľký zlomok. Svetoznámy symbol Paríža – monumentálnu Eiffelovu vežu, pravdepodobne túži vzhliadnuť na vlastné oči každý cestovateľ (túto skutočnosť na mieste zrejme takisto trošku pocítite).

Najpopulárnejšie parížske pamätihodnosti

Skúste si dopriať príjemnú prechádzku popri rieke Seina a po legendárnom bulvári Champs-Élysées s mohutným Víťazným oblúkom (pamiatkou na francúzske koloniálne ťaženie). Istotne nebudete sklamaní ani z historickej katedrály Notre Dame alebo trochu menej známej baziliky Sacré-Cœur (dominujúcej umeleckej štvrti Montmartre) – už iba minimálne z toho dôvodu, že všetky tieto úžasné lokality sa zároveň radia aj k výborným výhľadovým bodom a máte vskutku vhodnú príležitosť si z nich vychutnať famózne francúzske hlavné mesto doslova ako “na dlani”.

Znamenité múzeá a vynikajúca architektúra

Pokiaľ máte slabosť pre rozličné muzeálne “kúsky a rekvizity”, určite budete okúzlení vo vychýrenom Louvre, v impozantnom Picasso Museum a(lebo) vo vojenskom múzeu Les Invalides. Vášnivých milovníkov architektonickej moderny by naopak mohla očariť futuristická štvrť La Défense. Nevynechajte ani nádherný zámok v neďalekom Versailles s prekrásne upravenými záhradami (položený zhruba 20 km od parížskeho centra). Ak sa vyberiete smerom na juh do oblasti Vallée de la Loire, v okolí pôvabných historických miest Orléans a Tours naďabíte na niekoľko rozprávkových hradov a zámočkov – fascinujúci Chambord, kúzelný Ambois a mnoho ďalších.

Paris Air Show a letecké múzeum na Le Bourget Airport

Ortodoxným fanúšikom letectva istotne netreba bližšie predstavovať parížske letisko Le Bourget (LBG/LFPB), ktoré bohužiaľ v súčasnosti slúži viacmenej len potrebám všeobecného letectva (general aviation). V týchto priestoroch však narazíte na veľmi atraktívne letecké múzeum, ktoré v každom prípade stojí za samostatnú návštevu. Každé dva roky toto dramatické miesto hostí mimoriadnu udalosť – výnimočnú Paris Air Show (striedajúcu sa vzájomne s leteckou prehliadkou v britskom Farnborough v dvojročných intervaloch). Najbližšie sa leteckí fanúšikovia z celého sveta môžu tešiť na neuveriteľne kvalitnú expozíciu vo francúzskom Le Bourget v dňoch 15.-21. júna 2015.

0