VLetenky

Paríž s Ryanair od 43 EUR

Paríž
Grandiózna večerná panoráma francúzskeho hlavného mesta (foto: Tommie Hansen/Flickr/CC BY 2.0)

Pri využití ponuky leteckej spoločnosti Ryanair máte možnosť zrealizovať príjemný výlet nielen do Paríža, ale zároveň aj do ďalších obdivuhodných oblastí Francúzska (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do francúzskeho hlavného mesta Paríž sa dajú kúpiť za 43 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri uskutočnení letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na konci septembra/začiatku októbra 2015 (a za neveľký príplatok v priebehu októbra 2015).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 29. septembra s návratom z parížskeho letiska “Beauvais” (BVA) dňa 1. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Paríž-Beauvais za 43 EUR (29.09.-01.10.2015)

Paríž a okolie

Francúzska metropola sa môže pochváliť vskutku bohatou i rozporuplnou históriou, prejavujúcou sa v obrovskom množstve rôznych pozoruhodností, z ktorých však možno počas krátkeho výletu objaviť iba neveľký zlomok. Legendárny symbol Paríža – monumentálnu Eiffelovu vežu, zrejme túži vzhliadnuť na vlastné oči každý cestovateľ (túto skutočnosť na mieste pravdepodobne taktiež trochu pocítite).

Najobľúbenejšie parížske pamätihodnosti

Skúste si dožičiť pohodovú prechádzku popri rieke Seina a po preslávenom bulvári Champs-Élysées s mohutným Víťazným oblúkom (pamiatkou na francúzske koloniálne ťaženie). Určite nebudete sklamaní ani z historickej katedrály Notre Dame alebo trošku menej známej baziliky Sacré-Cœur (dominujúcej umeleckej štvrti Montmartre) – už len minimálne z toho dôvodu, že všetky tieto skvelé lokality sa súčasne zaraďujú i k vynikajúcim výhľadovým bodom a máte výhodnú príležitosť si z nich vychutnať znamenité francúzske hlavné mesto doslova ako “na dlani”.

Famózne múzeá a excelentná architektúra

Ak máte slabosť pre rozličné muzeálne “kúsky a rekvizity”, zaiste budete očarení vo vychytenom Louvre, v majestátnom Picasso Museum a(lebo) vo vojenskom múzeu Les Invalides. Vášnivých milovníkov architektonickej moderny by naopak mohla okúzliť futuristická štvrť La Défense. Neobíďte ani prekrásny zámok v neďalekom Versailles s nádherne upravenými záhradami (situovaný približne 20 km od parížskeho centra). Pokiaľ sa vydáte smerom na juh do oblasti Vallée de la Loire, v okolí príťažlivých historických miest Orléans a Tours naďabíte na niekoľko rozprávkových hradov a zámočkov – fantastický Chambord, čarovný Ambois a mnoho ďalších.

Paris Air Show a letecké múzeum na Le Bourget Airport

Ortodoxným fanúšikom letectva určite netreba bližšie predstavovať parížske letisko Le Bourget (LBG/LFPB), ktoré bohužiaľ v súčasnosti slúži viacmenej iba potrebám všeobecného letectva (general aviation). V týchto priestoroch však naďabíte na nesmierne pútavé letecké múzeum, ktoré v každom prípade stojí za samostatnú návštevu. Každé dva roky toto magické miesto hostí výnimočnú udalosť – mimoriadnu Paris Air Show (striedajúcu sa vzájomne s leteckou prehliadkou v britskom Farnborough v dvojročných intervaloch). Najbližšie sa leteckí fanúšikovia z celého sveta môžu tešiť na neskutočne kvalitnú expozíciu vo francúzskom Le Bourget na začiatku leta 2017..

0