VLetenky

Paraguaj s Lufthansou od 525 EUR

Asunción
Prekrásny Palacio de los López v paraguajskom Asuncióne (foto: Leandro Neumann Ciuffo/Flickr)

Cestovateľov preferujúcich obdivuhodný juhoamerický kontinent a obľubujúcich netypické ciele možno poteší ponuka nemeckej aerolínie Lufthansa zo Star Alliance (v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami) do znamenitého latinskoamerického Paraguaja (s doletom zo stovežatej Prahy).

Spiatočné letenky do paraguajského hlavného mesta Asunción sa dajú kúpiť za 525 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Tarifné podmienky určujú odlety v období 19.11.-14.12.2014 a 05.01.-15.04.2015, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 3. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä počas marca 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Paraguaja nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 4. marca s návratom z paraguajského Asunciónu (ASU) dňa 18. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Asunción za 525 EUR (04.03.-18.03.2015)

Paraguaj

Rušný Asunción – polmiliónové hlavné mesto tejto impresívnej juhoamerickej krajiny, Vás čaká v juhozápadnej časti na brehoch impozantnej rovnomennej rieky Paraguay, ktorá v týchto miestach tvorí hraničnú líniu so susednou Argentínou. V rozľahlej metropolitnej oblasti paraguajskej metropoly, prezývanej aj Gran Asunción, žijú okolo dva milióny obyvateľov, čo predstavuje približne štvrtinu celkovej populácie tohto magického latinskoamerického štátu.

Pozoruhodné hraničné Ciudad del Este s neďalekými Iguazu Falls

Vyše 300 km východne od Asunciónu nájdete pôsobivé paraguajské pohraničné mesto Ciudad del Este. Neďaleko neho – v mieste, kde si “podávajú ruky” hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás očakáva najväčší “systémov vodopádov” planéty – gigantické Iguazu Falls. Impozantné Cataratas del Iguazú (alias Cataratas do Iguaçu) sa rozkladajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu sa nachádza necelých 15 km od vodopádov a letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží okolo 5 km od tejto pútavej lokality.

Obrovský tropický ekosystém Pantanal

Od Iguazu Falls (resp. zo Ciudad del Este) či od Asunciónu sa skúste vydať následne smerom na sever. V pásme, kde sa stretávajú hranice Brazílie, Paraguaja a Bolívie, narazíte na krehký ekosystém skvelej tropickej oblasti Pantanal (s odhadovanou plochou 140-200 tisíc km²) – zasahujúci z brazílskych štátov Mato Grosso a Matto Grosso do Sul aj do Paraguaja (a Bolívie).

0