VLetenky

Paraguaj s LATAM od 565 EUR

Asunción
Encarnación a argentínske Posadas za riekou Paraná (foto: Myparaguay/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestovateľom obľubujúcim juhoamerický kontinent (a netradičné ciele) by sa mohla hodiť ponuka spoločnosti LATAM (a partnerov) do juhoamerického Paraguaja (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do paraguajského hlavného mesta Asunción sú v predaji za 565 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu októbra 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Paraguaja môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 19. októbra s návratom z paraguajského Asunciónu (ASU) dňa 2. novembra 2023.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Asunción za 565 EUR (19.10.-02.11.2023)

VIE-ASU

Viedeň, Rakúsko – Asunción, Paraguaj (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Paraguaj

Rušný Asunción – polmiliónové hlavné mesto tejto pôsobivej juhoamerickej krajiny, Vás čaká v juhozápadnej časti na brehoch impozantnej rovnomennej rieky Paraguay, ktorá v týchto miestach tvorí hraničnú líniu so susednou Argentínou. V rozľahlej metropolitnej oblasti paraguajskej metropoly, prezývanej aj Gran Asunción, žijú okolo dva milióny obyvateľov, čo predstavuje približne štvrtinu celkovej populácie tohto magického juhoamerického štátu.

Pozoruhodné hraničné Ciudad del Este s neďalekými Iguazu Falls

Viac ako 300 km na východ od Asunciónu nájdete pôsobivé paraguajské pohraničné mesto Ciudad del Este. Neďaleko neho – v mieste, kde sa stretávajú hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás očakáva najväčší “systémov vodopádov” planéty – obrovské Iguazu Falls. Majestátne Cataratas del Iguazú (alias Cataratas do Iguaçu) sa rozkladajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu sa nachádza necelých 15 km od vodopádov a letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží okolo 5 km od tejto pútavej lokality.

Gigantický tropický ekosystém Pantanal

Od Iguazu Falls (resp. zo Ciudad del Este) či od Asunciónu sa skúste vydať následne smerom na sever. V pásme, kde sa pretínajú hranice Brazílie, Paraguaja a Bolívie, natrafíte na krehký ekosystém úžasnej tropickej oblasti Pantanal (s odhadovanou plochou 140-200 tisíc km²) – zasahujúci z brazílskych štátov Mato Grosso a Matto Grosso do Sul aj do Paraguaja (a Bolívie).

0