VLetenky

Paraguaj s LATAM od 520 EUR

Asunción
Palacio de los López v paraguajskej metropole Asunción (foto: Cmasi/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Cestovateľom obľubujúcim juhoamerický kontinent (a netradičné ciele) by mohla padnúť vhod ponuka spoločnosti LATAM do juhoamerického Paraguaja (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do paraguajského hlavného mesta Asunción sú v predaji za 520 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od januára 2021 do mája 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Paraguaja môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 8. februára s návratom z paraguajského Asunciónu (ASU) dňa 22. februára 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Asunción za 520 EUR (08.02.-22.02.2022)

VIE-ASU

Viedeň, Rakúsko – Asunción, Paraguaj (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Paraguaj

Pulzujúci Asunción – polmiliónové hlavné mesto tejto impresívnej juhoamerickej krajiny, Vás očakáva v juhozápadnej partii na brehoch majestátnej rovnomennej rieky Paraguay, ktorá v týchto miestach vytvára hraničnú líniu so susednou Argentínou. V rozľahlej metropolitnej oblasti paraguajskej metropoly, prezývanej aj Gran Asunción, žijú okolo dva milióny obyvateľov, čo predstavuje zhruba štvrtinu celkovej populácie tohto dramatického juhoamerického štátu.

Pozoruhodné hraničné Ciudad del Este s neďalekými Iguazu Falls

Vyše 300 km na východ od Asunciónu nájdete impresívne paraguajské pohraničné mesto Ciudad del Este. Neďaleko neho – v mieste, kde sa pretínajú hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás čaká najväčší “systémov vodopádov” planéty – obrovské Iguazu Falls. Majestátne Cataratas del Iguazú (alias Cataratas do Iguaçu) sa rozprestierajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu sa nachádza necelých 15 km od vodopádov a letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží okolo 5 km od tejto lákavej lokality.

Gigantický tropický ekosystém Pantanal

Od Iguazu Falls (resp. zo Ciudad del Este) či od Asunciónu sa skúste vybrať následne smerom na sever. V pásme, kde sa stretávajú hranice Brazílie, Paraguaja a Bolívie, naďabíte na krehký ekosystém skvelej tropickej oblasti Pantanal (s odhadovanou plochou 140-200 tisíc km²) – zasahujúci z brazílskych štátov Mato Grosso a Matto Grosso do Sul aj do Paraguaja (a Bolívie).

0