VLetenky

Paraguaj s KLM od 432 EUR

Asunción
Nádherný Panteón Nacional de los Héroes v Asuncióne (foto: Leandro Neumann Ciuffo/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovateľom preferujúcim obdivuhodný juhoamerický kontinent (a netradičné ciele) by mohol padnúť vhod zaujímavý tarif holandských KLM z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s partnerskými juhoamerickými aerolíniami) do famózneho latinskoamerického Paraguaja (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do paraguajského hlavného mesta Asunción kúpite za 432 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 29.08.-16.12.2015 a 02.01.-23.06.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä v septembri/októbri 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Paraguaja môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 17. septembra s návratom z paraguajského Asunciónu (ASU) dňa 16. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Asunción za 432 EUR (17.09.-16.10.2015)

Paraguaj

Pulzujúci Asunción – polmiliónové hlavné mesto tejto pôsobivej juhoamerickej krajiny, Vás očakáva v juhozápadnej partii na brehoch majestátnej rovnomennej rieky Paraguay, ktorá v týchto miestach vytvára hraničnú líniu so susednou Argentínou. V rozľahlej metropolitnej oblasti paraguajskej metropoly, prezývanej aj Gran Asunción, žijú okolo dva milióny obyvateľov, čo predstavuje zhruba štvrtinu celkovej populácie tohto dramatického latinskoamerického štátu.

Pozoruhodné hraničné Ciudad del Este s neďalekými Iguazu Falls

Viac ako 300 km na východ od Asunciónu nájdete impresívne paraguajské pohraničné mesto Ciudad del Este. Neďaleko neho – v mieste, kde sa stretávajú hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás čaká najväčší “systémov vodopádov” planéty – obrovské Iguazu Falls. Majestátne Cataratas del Iguazú (alias Cataratas do Iguaçu) sa rozprestierajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu sa nachádza necelých 15 km od vodopádov a letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží okolo 5 km od tejto atraktívnej lokality.

Gigantický tropický ekosystém Pantanal

Od Iguazu Falls (resp. zo Ciudad del Este) či od Asunciónu sa skúste vybrať následne smerom na sever. V pásme, kde si “podávajú ruky” hranice Brazílie, Paraguaja a Bolívie, naďabíte na krehký ekosystém úžasnej tropickej oblasti Pantanal (s odhadovanou plochou 140-200 tisíc km²) – zasahujúci z brazílskych štátov Mato Grosso a Matto Grosso do Sul aj do Paraguaja (a Bolívie).

0