VLetenky

Paraguaj s Air France od 466 EUR

Asunción
Budova Palacio de los López v paraguajskej metropole Asunción (foto: Arcadiuš/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovateľom preferujúcim juhoamerický kontinent (a netypické ciele) by sa mohla hodiť ponuka francúzsko-holandského koncernu Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s partnerskými miestnymi aerolinkami) do latinskoamerického Paraguaja (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do paraguajského hlavného mesta Asunción sa predávajú za 466 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. marca do 30. júna 2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 4. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Paraguaja môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 16. mája s návratom z paraguajského Asunciónu (ASU) dňa 29. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Asunción za 466 EUR (16.05.-29.05.2018)

VIE-ASU

Paraguaj

Rušný Asunción – polmiliónové hlavné mesto tejto impresívnej juhoamerickej krajiny, Vás čaká v juhozápadnej časti na brehoch impozantnej rovnomennej rieky Paraguay, ktorá v týchto miestach tvorí hraničnú líniu so susednou Argentínou. V rozľahlej metropolitnej oblasti paraguajskej metropoly, prezývanej i Gran Asunción, žijú okolo dva milióny obyvateľov, čo predstavuje približne štvrtinu celkovej populácie tohto magického latinskoamerického štátu.

Pozoruhodné hraničné Ciudad del Este s neďalekými Iguazu Falls

Vyše 300 km na východ od Asunciónu nájdete pôsobivé paraguajské pohraničné mesto Ciudad del Este. Neďaleko neho – v mieste, kde sa stretávajú hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás očakáva najväčší “systémov vodopádov” planéty – obrovské Iguazu Falls. Majestátne Cataratas del Iguazú (alias Cataratas do Iguaçu) sa rozkladajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu sa nachádza necelých 15 km od vodopádov a letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží okolo 5 km od tejto pútavej lokality.

Gigantický tropický ekosystém Pantanal

Od Iguazu Falls (resp. zo Ciudad del Este) či od Asunciónu sa skúste vydať následne smerom na sever. V pásme, kde si „podávajú ruky“ hranice Brazílie, Paraguaja a Bolívie, natrafíte na krehký ekosystém úžasnej tropickej oblasti Pantanal (s odhadovanou plochou 140-200 tisíc km²) – zasahujúci z brazílskych štátov Mato Grosso a Matto Grosso do Sul aj do Paraguaja (a Bolívie).

0