VLetenky

Paraguaj s Air France od 448 EUR

Asunción
Palacio de los López v paraguajskej metropole Asunción (foto: Jonas de Carvalho/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovateľom preferujúcim juhoamerický kontinent (a netradičné ciele) by mohla padnúť vhod ponuka francúzsko-holandského holdingu Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s partnerskými miestnymi aerolíniami) do latinskoamerického Paraguaja (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do paraguajského hlavného mesta Asunción sú v predaji za 448 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.01.-30.06. a 21.08.-10.12.2020, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 28. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od marca do júna 2020.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Paraguaja nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 4. marca s návratom z paraguajského Asunciónu (ASU) dňa 18. marca 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Asunción za 448 EUR (04.03.-18.03.2020)

PRG-ASU

Praha, Česká republika – Asunción, Paraguaj (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Paraguaj

Pulzujúci Asunción – polmiliónové hlavné mesto tejto pôsobivej juhoamerickej krajiny, Vás očakáva v juhozápadnej partii na brehoch majestátnej rovnomennej rieky Paraguay, ktorá v týchto miestach vytvára hraničnú líniu so susednou Argentínou. V rozľahlej metropolitnej oblasti paraguajskej metropoly, prezývanej aj Gran Asunción, žijú okolo dva milióny obyvateľov, čo predstavuje zhruba štvrtinu celkovej populácie tohto dramatického latinskoamerického štátu.

Pozoruhodné hraničné Ciudad del Este s neďalekými Iguazu Falls

Viac ako 300 km na východ od Asunciónu nájdete impresívne paraguajské pohraničné mesto Ciudad del Este. Neďaleko neho – v mieste, kde sa pretínajú hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, Vás čaká najväčší “systémov vodopádov” planéty – gigantické Iguazu Falls. Impozantné Cataratas del Iguazú (alias Cataratas do Iguaçu) sa rozprestierajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu sa nachádza necelých 15 km od vodopádov a letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží okolo 5 km od tejto lákavej lokality.

Obrovský tropický ekosystém Pantanal

Od Iguazu Falls (resp. zo Ciudad del Este) či od Asunciónu sa skúste vybrať následne smerom na sever. V pásme, kde sa stretávajú hranice Brazílie, Paraguaja a Bolívie, naďabíte na krehký ekosystém skvelej tropickej oblasti Pantanal (s odhadovanou plochou 140-200 tisíc km²) – zasahujúci z brazílskych štátov Mato Grosso a Matto Grosso do Sul i do Paraguaja (a Bolívie).

0