VLetenky

Paraguaj a Iguazu Falls s British Airways od 562 EUR

Paraguaj
Fotogenické Iguazu Falls – najväčší systém vodopádov na svete (foto: willian_hludke/Pixabay/CC0)

Za spoznávaním nielen juhoamerických Iguazu Falls (v oblasti brazílsko-argentínsko-paraguajského trojmedzia), možno vyraziť pod taktovkou spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (v spolupráci s partnerskými aerolíniam) s odletom zo strednej Európy.

Spiatočné letenky do paraguajského Ciudad del Este (pri Iguazu Falls) sa predávajú za 562 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 20.08.-10.12.2015, 04.01.-16.03.2016 a 30.03.-31.05.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 17. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v dobe od novembra 2015 do mája 2016 (s výnimkou uvedených blackoutov).

Ako príklad rezervácie letenky do Paraguaja nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 15. novembra s návratom z paraguajského Ciudad del Este (AGT) do Viedne (VIE) dňa 28. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Ciudad del Este – Viedeň za 562 EUR (15.11.-28.11.2015)
Praha – Ciudad del Este – Viedeň za 15084 CZK (rezervácia v ČJ)

Iguazu Falls a Paraguaj

Približne 20 km juhovýchodne od miesta, kde sa stretávajú hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, nájdete najmohutnejší“ systémov vodopádov” planéty – gigantické Iguaçu Falls. Majestátne “Cataratas do Iguaçu” (alias Cataratas del Iguazú) sa rozprestierajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu sa nachádza necelých 15 km od vodopádov a letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží okolo 5 km od tejto lákavej lokality. Takto sa dajú uvidieť v priebehu krátkeho času tri pozoruhodné krajiny juhoamerického svetadielu (v rámci bezvízového styku).

Od Iguazu Falls, resp. zo Ciudad del Este sa skúste vydať do paraguajskej metropoly Asunción a potom na sever. V pásme, kde “si podávajú ruky” hranice Brazílie, Paraguaja a Bolívie, natrafíte na krehký ekosystém skvelej tropickej oblasti Pantanal (s odhadovanou plochou 140-200 tisíc km²) – zasahujúci z brazílskych štátov Mato Grosso a Matto Grosso do Sul i do Paraguaja (a Bolívie).

0