VLetenky

Papua s Qatar Airways od 612 EUR

Sudirman Range
Sudirman Range, Lorentz National Park (foto: Arfani Mujib/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na prehliadku („centrálnej“) indonézskej Papuy sa máte šancu vypraviť vďaka ponuke spoločností Qatar Airways (Oneworld) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do provincie Papua (Timika) v Indonézii sa dajú kúpiť za 612 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 03.01.-15.12., min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas februára a marca 2021.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 3. februára a návrat z indonézskeho mesta Timika (TIM) dňa 17. februára 2021.

Rezervácia letenky:
Praha – Timika za 612 EUR (03.02.-17.02.2021)

PRG-TIM

Praha, Česko – Timika, Indonézia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Papua (Indonézia)

Indonézia si so susednou krajinou Papua Nová Guinea delí druhý najväčší ostrov sveta Nová Guinea, pričom indonézska časť zahŕňa miestne provincie Západná Papua (Manokwari) a Papua (Jayapura). Z mesta Jayapura na severnom pobreží to nebudete mať príliš ďaleko ani do pohraničnej lokality Vanimo na opačnej strane hranice (t.j. Papua Nová Guinea).

Zo Sorongu poteší (nielen milovníkov záhadného podmorského sveta) výlet na fenomenálne súostrovie Raja Ampat. Najvyššia hora krajiny a zároveň celej Oceánie, obávaná Puncak Jaya alias Carstensz Pyramid (4884 m), patrí zrejme k jedným z najnedostupnejších vrcholov zemegule – ako východisko na treky v okolí poslúži práve Timika. Zaujme i Baliem Valley v regióne Wamena.

0